Lekka atletyka. Brązowy medal Julii Witkowskiej z Gwardii Piła w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów

Julia Witkowska (u góry z prawej) zdobyła w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów brązowy medal. Poniżej jej trener Jarosław Chwałek (z prawej) KS Gwardia Piła
W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U20 i U18. Brązowy medal w tej imprezie wywalczyła w trójskoku juniorka młodsza Julia Witkowska, zawodniczka pilskiej Gwardii. W zawodach tych wystartowali także lekkoatleci Gwdy Piła

W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów U20 i U18 z pilskich zawodników na podium stanęła jedynie Julia Witkowska. Lekkoatletka Gwardii Piła była trzecia w trójskoku w kategorii juniorek młodszych U18. W toruńskich zawodach podopieczna trenera Jarosława Chwiałka osiągnęła rezultat 11,40. To najlepszy jej wynik w tym sezonie halowym.
Trójskok jest jedną z tych konkurencji, w których zawodnicy Gwardii zdobywają najwięcej medali. W przeszłości mistrzowskie krążki wywalczyły m. in.: Magdalena Bachmatiuk, Julia Prochowska, Monika Wojnowska czy Justyna Kowalska. Cieszy fakt, że obok utytułowanych zawodniczek jak Klaudia Adamek czy Susana Lachele do grona medalistek dołączają młodsze zawodniczki.
W Toruniu wystąpiła także inna gwardzistka - Karolina Klimczak. Zawodniczka ta, specjalizująca się w biegach przeszkodowych, tym razem wystartowała w biegu na 1500 m w kat. U-20. Z wynikiem 5:00,14 zajęła dziesiąte miejsce.
Symbolicznie postanowili potraktować tegoroczny sezon halowy lekkoatleci pilskiej Gwdy. Jest on przerywnikiem w trakcie zimowego przygotowania do sezonu letniego. W Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów startował jedynie Mikołaj Czechowicz, który należy do czołowych „przeszkodowców” w kraju w kategorii juniorów. W Toruniu Mikołaj wystartował w biegu na 1500 m, uzyskując dobry rezultat 4:05,70, będący jego nowym rekordem życiowym, również z bieżni na odkrytym stadionie. W mocno obsadzonych biegu, w którym padł rekord Polski juniorów, nasz zawodnik zajął dziesiąte miejsce.
W kategorii juniorów młodszych Norbert Śliwiński wystartował na 2000 m, poprawiając zdecydowanie rekord życiowy z wynikiem 6:12,31. Ubiegłoroczny jeszcze młodzik Dawid Hajduk uzyskał rezultat 39,81 w biegu na 300 m.
Szersza grupa biegaczy Gwdy jest na etapie przygotowań do rozpoczynającego się niebawem sezonu przełajowego. Już 6 marca na trudnych trasach w Żerkowie wystartują oni w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS. Rok temu w podobnej imprezie biegacze Gwdy zdobyli puchar za zajęcie trzeciego miejsca.