Lekka atletyka. Cztery mistrzowskie medale pilskich młodzików

Oliwier Kamiński z Gwdy Piła (w błękitnej koszulce) wywalczył w Szczecinie pierwsze miejsce w biegu na 600 m fot. PLKS Gwda Piła
Młodzi pilscy lekkoatleci dobrze zaprezentowali się podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Szczecinie. Zdobyli oni w tych zawodach cztery medale.

Zawodnicy Gwdy Piła wywalczyli trzy medale, po jednym z każdego kruszcu. Ponadto zdobyli 20,5 pkt do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, będąc jednym z czołowych klubów na tej imprezie. Efektowne zwycięstwo w biegu na 600 m odniósł Oliwier Kamiński z wartościowym rekordem życiowym 1:26,74. Srebrny krążek wywalczyła Zuzanna Doroba, która w biegu na 600 m uzyskała bardzo dobry rezultat 1:36,52. Brązowy medal zdobył Jan Gański w skoku wzwyż z rezultatem 168 cm.

Bliscy zdobycia medalu byli: Agata Łańska w biegu na 1000 prz. i Franciszek Szpakowicz w wieloskoku. Uzyskali oni bardzo wartościowe rezultaty odpowiednio Agata – 3:23,59 i Franciszek – 12,26, przegrywając w walce o medale zaledwie o 0,02 sek. w biegu na 1000 prz. i 5 cm w wieloskoku.

Ponadto punkty dla zespołu Gwdy wywalczyli: Franciszek Pawłowski – 5 miejsce – 600 m - 1:32,69, Krzysztof Kuczyński – 5 m. – kula – 10,09 i 9 m. – młot - 25,55, Filip Kwaśniewski - 5 m. - w dal – 5,29, Hubert Margowski - 5 m .- 1000 prz. - 3:11,51, Franciszek Szpakowicz - 6 m. – wzwyż - 160 cm, Ignacy Adler - 6 m. – oszczep- 38,48, Konrad Kadecki – 8 m. - 2000 m - 7:47,27, Kevin Maślak - 9 m. - wzwy ż - 150 cm, Gabriela Fryska - 9 m. - 2000m – 9:37,02, Ksawier Wojcieszak - 11 m. - oszczep – 33,20, Patryk Borsukiewicz – 11 m. - wzwyż - 145 cm.

Zawodnicy Gwardii Piła w Szczecinie dorzucili do tegorocznego dorobku klubu kolejne 7 pkt. Najlepiej zaprezentował się Adrian Pintera zwyciężając w biegu na 100 m z bardzo dobrym rezultatem 11,49. Siódma w rzucie oszczepem była Iga Smoleń 25,59, ósme miejsce w biegu na 300 m ppł 50,48 i dziesiąte na 80 m ppł zajęła Aneta Zgódka, jedenasta w wieloskoku 9,99 była Amelia Kluczyńska. Gwardia Piła po tej imprezie ma już 114 pkt., a jeszcze w listopadzie odbędą się przełajowe imprezy.