Lekka atletyka. Dziewięć medali juniorów Gwdy Piła w Mistrzostwach Wielkopolski

Na najwyższym stopniu podium w biegu na 2000 m z przeszkodami stanął Norbert Śliwiński z Gwdy Piła PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci pilskiej Gwdy znakomicie spisali się podczas Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się obiekcie POSiR-u w Poznaniu.

Zawody zostały przeprowadzone w ekstremalnie trudnych warunkach, przy upale ok. 35 stopni. Zawodnicy Gwdy na tych mistrzostwach wywalczyli aż 9 medali, w tym: 5 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy.

Najbardziej miłe niespodzianki sprawili Norbert Śliwiński w biegu na 2000 prz U18 (6:34,08) i Piotr Barańczyk w skoku w dal U18 (6,20). Obydwaj wywalczyli złote medale. Bardzo udany był debiut Dominiki Michalak w siedmioboju U18, która rezultatem 3.256 pkt zapewniła sobie również start w OOM. Cieszy dobry występ czołowych juniorów: Mikołaja Czechowicza na 800 m i 1500 m, Jacka Włodarczaka w skoku w dal i trójskoku, Mikołaja Szarejko na 400 ppł i Marcina Króla w skoku wzwyż, którzy w Lublinie wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów.

Medaliści Mistrzostw Wielkopolski - złote medale: Mikołaj Szarejko – 400 ppł U20 - 59,74, Jacek Włodarczak - w dal U20 - 6,39, trójskok -12,39, Piotr Barańczyk – w dal U18 - 6,20, Norbert Śliwiński – 2000 prz U18 - 6:34,08. Srebrne medale: Mikołaj Czechowicz - 800 m U20 - 1:55,54, Marcin Król – wzwyż U20 - 190 cm, Dominika Michalak - siedmiobój U18 - 3256 pkt. Brązowy medal: Mikołaj Czechowicz – 1500 U20 - 4:08,60. Ponadto czołowe lokaty zajęli: 4. Dawid Hajduk – 400 m U18 - 52,26, 4. Kacper Rospłoch – dysk U18 - 34,50, 5. Natalia Szarejko – 100 ppł U18 - 17,35.