Lekka atletyka: Gwda Piła podsumowała miniony sezon. Zobacz zdjęcia z uroczystości

Lekkoatleci pilskiej Gwdy podczas uroczystego spotkania w Hotelu Forma podsumowali miniony sezon. Był on, podobnie jak zdecydowana większość poprzednich, udany zarówno pod względem sportowym, jak również organizacyjnym.

W minionym sezonie zawodnicy Gwdy Piła zdobyli łącznie 139 pkt. do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieży, o 23 pkt więcej niż w roku ubiegłym. Z tym dorobkiem zajęli drugie miejsce wśród wszystkich klubów regionu pilskiego. Indywidualnie lekkoatleci Gwdy wywalczyli łącznie 4 medale w Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowej, juniorów i juniorów mł., w tym 3 złote. Zdobyli też 14 medali w Mistrzostwach Polski LZS.
- Wchodzimy w 25. rok istnienia naszego klubu - mówił podczas uroczystości Ignacy Krzewiński, wiceprezes i trener Gwdy Piła. - Mam nadzieję, że kolejny sezon nie będzie gorszy od minionych. A były w nich, oprócz medali mistrzostw Polski, także krążki na mistrzostwach Europy i świata.
Łącznie lekkoatleci Gwdy w minionym sezonie 2017 wywalczyli 94 medale. Kilkoro zawodników awansowało do ścisłej czołówki krajowej w swoich kategoriach wiekowych z realnymi szansami na powołanie do reprezentacji Polski na ważne europejskie i światowe imprezy. Dotyczy to zwłaszcza Sandry Szpott, która w bardzo mocno obsadzonych Mistrzostwach Polski wywalczyła w biegu na 10000 m brązowy medal, uzyskując przy tym znakomity wynik, który awansował ją do czołówki krajowej w kategorii seniorek.
Znakomicie rozwija się talent 16-letniego Dawida Borowika, który w pierwszym roku juniora mł. wywalczył złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Mł. na dystansie 300 m, a latem przegrał minimalnie miejsce na podium podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów i Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w chodzie sportowym wywalczył Arkadiusz Drozdowicz. Duży talent w chodzie sportowym objawił 15-letni Piotr Konek, który w Mistrzostwach Polski Młodzików zajął czwarte miejsce.
Najlepszy lekkoatleta Gwdy, Adrian Wyrzykiewicz, pokazał, że wciąż aspiruje do medali Mistrzostw Polski seniorów na średnich dystansach. Szkoda, że w tym sezonie temu utalentowanemu biegaczowi na drodze do medali w Mistrzostwach Polski stanęła kontuzja śródstopia. Mimo tego wywalczył on cztery złote medale w Mistrzostwach Polski LZS.
Gwda w swojej 24-letniej historii znajduje się na pierwszym miejscu wśród klubów regionu pilskiego pod względem zdobytych punktów w ogólnopolskim współzawodnictwie sportu młodzieżowego. Duża w tym zasługą kadry szkoleniowej, którą tworzą: Ignacy Krzewiński i Zbigniew Łapacz, przy współpracy Przemysława Sobkowskiego, Andrzeja Wawruszaka i Andrzeja Szymańskiego.