Lekka atletyka. Klaudia Adamek z Gwardii Piła na podium Mistrzostw Polski w biegu na 100 m!

We Włocławku odbyły się 67. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. W biegu na 100 m z czasem 11,81 s. swój 17. medal w karierze (we wszystkich kategoriach wiekowych) zdobyła Klaudia Adamek, zawodniczka Gwardii Piła. Udanie startowali też zawodnicy Gwdy Piła w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

Klaudia Adamek, podopieczna trenera Romana Marciniaka, zajęła trzecie miejsce, za obecnie najbardziej utytułowaną polską sprinterką, mistrzynią Europy Ewą Swobodą i ubiegłoroczną wicemistrzynią Europy U20 na 100 ppł. Pia Skrzyszowską. Wyniki naszych zawodniczek nie były imponujące, ale zawody odbywały się w ciężkich warunkach pogodowych, a w finale towarzyszył im przeciwny wiatr. Przypomnijmy, że na Memoriale im. Ireny Szewińskiej Gwardzistka poprawiła swój rekord życiowy na dystansie 100 m, uzyskując czas 11,52 s.
Udanie startowali lekkoatleci pilskiej Gwdy w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbywały się w ramach XXIII Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Ciechanowie. Łącznie wywalczyli dziewięć medali i wiele punktowanych lokat, przyczyniając się do zdecydowanego zwycięstwa reprezentacji Wielkopolski w punktacji województw. Pilanie zdobyli 66 pkt. zajmując wysokie dziewiąte miejsce wśród 105 klubów.
Czołowa polska siedmioboistka Agata Trzaskalska, wystartowała w trzech konkurencjach, zdobywając medale w skoku wzwyż (145) i pchnięciu kulą (8,11). Ponadto medale wywalczyli - złote: Mikołaj Szarejko – sztafeta 4x100 m U18 - 42,87, Jacek Włodarczak – sztafeta 4x100 U20 - 43,44. Srebrny: Jan Poczewski - sztafeta 4x400 m - 3:31,05. Brązowe: Hanna Krajewska – chód 5000 m U20 - 28:29,53, Marcin Król – skok wzwyż U18 - 180 cm, Jacek Włodarczak – trójskok U20 - 12,37, Jan Poczewski – 800 m U23 - 1:58,62.
Tuż za podium był siedemnastoletni junior mł. Mikołaj Czechowicz, który w biegach na 1500 m i 800 m poprawił swoje rekordy życiowe odpowiednio na 4:06,26 i 1:59,90. W kat. U18 na 400 ppł Mikołaj Szarejko uzyskał wynik 58,44, a Norbert Śliwiński w biegu na 1500 m 4:32,15.