Lekka atletyka. Klaudia Adamek z Gwardii Piła wicemistrzynią Polski w biegu na 100 m

Klaudia Adamek została wicemistrzynią Polski w biegu na 100 m, poprawiając o 0,1 s. swój rekord życiowy. Na zdjęciu z trenerem Romanem Marciniakiem KS Gwardia Piła
W Poznaniu podczas 97 Mistrzostw Polski kolejny sukces odnotowała Klaudia Adamek z Gwardii Piła, która zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m ze świetnym rekordem życiowym 11,31 s.

Startem tym Klaudia Adamek zapewniła sobie praktycznie miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka Gwardii Piła w eliminacjach wyrównała swój rekord życiowy 11,41s., a w finale poprawiło go o 0,1 sekundy. Na wysokim poziomie sportowym jest niezwykle trudno poprawić najlepszy swój rezultat aż o tyle. Gratulacje dla Gwardzistki i trenera Romana Marciniaka.

W Poznaniu wystąpiła także inna Gwardzistka - Susane Lachele. Na dystansie 400 m uzyskała ona rezultat 56,20. Podczas Mistrzostw Polski rozegrany został także bieg na 60 m dzieci w kat U12, w którym druga była Weronika Bogdańska z Gwardii Piła z wynikiem 8,93. Zawodniczka ta wcześniej w Łodzi podczas Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych zdobyła złoty medal w biegu na 300 m.

Udanie w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Wielobojach zaprezentowała się Agata Trzaskalska z Gwdy Piła. Podopieczna trenera Ignacego Krzewińskiego wywalczyła czwartą lokatę. W siedmiu konkurencjach uzyskała znakomity rezultat 4684 pkt., co jest nie tylko nowym rekordem życiowym poprawionym aż o 450 pkt, ale również rekordem klubu i wynikiem mieszczącym się w czołówce w kraju w kategorii seniorek. Zawodniczka ta poprawiła też kilka rekordów życiowych w różnych konkurencjach, np. wynik 14,70 w biegu płotkarskim na dystansie 100 m.

Młodsi zawodnicy Gwdy wzięli udział w Ogólnopolskim Mitingu w Białogardzie. Zawodnicy wykorzystali szanse na poprawienie rekordów życiowych. Oto ciekawsze wyniki: Mikołaj Szarejko – 400 ppł - 58,50, Piotr Barańczyk – trójskok - 13,18, Dawid Hajduk – 400 m – 52,55, Mikołaj Czechowicz - 400 m - 52,99, Aleksandra Astapczyk - 10,78, Zuzanna Musiał - 300 m – 47,77, 12 -letnia Katarzyna Kaczmarek - 300 m - 48,07, Agata Łańska – 1000 m - 3:19,14, Hubert Margowski - 1000 m - 3:01,63.