Lekka atletyka. Klaudia Adamek z Gwardii Piła z medalami Halowych Mistrzostw Polski!

Klaudia Adamek z Gwardii Piła została halową wicemistrzynią Polski seniorek w biegu na 60 m i mistrzynią w kategorii młodzieżowej Klaudia Adamek - fanpage
W Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. świetnie spisała się Klaudia Adamek z pilskiej Gwardii, zdobywając w nich dwa medale w biegu na 60 m: złoty i srebrny

Dzięki bardzo udanemu startowi Klaudii Adamek na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu Gwardia Piła wzbogaciła się o kolejne dwa mistrzowskie medale. Nasza zawodniczka w finałowym biegu na 60 m z nowym rekordem życiowym 7,34 zdobyła srebrny medal w kategorii seniorek (przegrywając jedynie z Ewą Swobodą, która uzyskała znakomity czas 7,10) oraz złoty w kategorii młodzieżowej U23.
- To co się stało w Toruniu to dla mnie coś niesamowitego, jakiś kosmos - komentuje Klaudia Adamek. - Jest to wspólny sukces wielu ludzi. Jestem wdzięczna, że mogę pracować i mieć koło siebie tak wspaniałe osoby, które pomagają mi spełniać marzenia. Dziękuję wszystkim.
Do minimum uprawniającego do startu w Halowych Mistrzostwach Europy zabrakło jej zaledwie 0,02 sekundy. Podopieczna trenera Romana Marciniaka pokonała w finale zawodniczki, które w tym roku już mają niezbędne minima. Warto dodać, że niedawno podczas mitingu European Athletics Indoor Silver Gala w Ostrawie Klaudia Adamek w biegu na 60 m zajęła trzecie miejsce z wynikiem 7.38, natomiast w biegu eliminacyjnym wyrównała swój ówczesny rekord życiowy7.35.
Przymnijmy, że Gwardzistka latem ubiegłego roku odniosła wiele znaczących sukcesów. Zdobyła między innymi brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w biegu na 100 m oraz złoty na 100 m i srebrny na 200 m podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23.
Swój prymat na hali w Polsce po raz siódmy potwierdził wychowanek pilskiej Gwardii Remigiusz Olszewski, zwyciężając w biegu na 60 m z rekordem życiowym 6,59. Jest to szósty wynik w polskich tabelach historycznych na hali. Obecnie reprezentuje on Zawiszę Bydgoszcz, a mieszka w Kaczorach. Trenowany przez swojego ojca Ryszarda zapowiada walkę o jeszcze lepszy wynik i finał Halowych Mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa tygodnie w Toruniu.