Lekka atletyka. Osiem medali zawodników Gwdy Piła w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

Reprezentacyjna sztafeta 4 x 400 m Wielkopolski w składzie z Dawidem Hajdukiem zwyciężyła w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci pilskiej Gwdy bardzo udanie reprezentowali województwo wielkopolskie w Ogólnopolskich Igrzyskach Ludowych Zespołów Sportowych.

Najlepsi lekkoatleci Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe rywalizowali na nowoczesnych obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Ogólnopolskie Igrzyska były dwudniową imprezą, która miała szczególnie uroczysty charakter. Związana ona była z obchodami 75-lecia Zrzeszenia LZS.

Zawodnicy Gwdy wywalczyli w tej imprezie aż osiem medali. Najbardziej zapracowaną i najskuteczniejszą pilską lekkoatletką była Agata Trzaskalska, czołowa siedmioboistka kraju. Zawodniczka ta startując w czterech konkurencjach wywalczyła dwa medale tj. złoto w sztafecie wojewódzkiej 4x100 m – 49,08 i srebro w biegu na 100 ppł - 14,95. Ponadto była dwukrotnie czwarta: w skoku w dal – 5,39 i rzucie oszczepem - 31,68.

Z pilskiej ekipy pozostałe medale zdobyli: Dawid Hajduk - 1 miejsce - sztafeta woj. 4 x 400 m – 3,26,95, 3 miejsce - sztafeta woj. 4 x 100m - 47,78, Hanna Krajewska – 3 miejsce - chód 5000 m – 26:18,22, Jacek Włodarczak – 2 miejsce - skok w dal - 6,46, 3 miejsce - sztafeta woj. 4 x100 m - 47,78, Piotr Barańczyk – sztafeta woj. 4 x 100 m – 47,78.

O sporym pechu może mówić Mikołaj Czechowicz, który w bardzo silnej stawce, starszych od siebie zawodników, w biegach na 800 i 1500 m zajął czwarte miejsca, minimalnie o 0,04 sek przegrywając medal. Do miejsca na podium zabrakło mu więc naprawdę niewiele. Niestety, w sporcie i tak bywa...