Lekka atletyka. Osiem medali zawodników Gwdy Piła w Mistrzostwach Wielkopolski LZS U18

Kacper Derlatka z Gwdy Piła stanął na najwyższym stopniu podium w skoku wzwyż, uzyskując wartościowy rezultat 180 cm PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci pilskiej Gwdy udanie reprezentowali Piłę w Mistrzostwach Wielkopolski LZS U18, które rozgrywane były we Wrześni podczas Memoriału im. Mariana Głuszka.

W zawodach tych zawodnicy Gwdy wywalczyli osiem medali, poprawili także wiele rekordów życiowych. Najbardziej wartościowy rekord to wynik 180 cm uzyskany w zwycięskim konkursie skoku wzwyż przez Kacpra Derlatkę. Na zawodach zaimponowali ponadto: Dawid Hajduk, który wygrał bieg na 400 m - 53,55, Franciszek Szpakowicz drugi w skoku w dal – 5,70 i Krzysztof Kuczyński w pchnięciu kulą - 10,92.

Ponadto medale wywalczyli: złoty - Kacper Rospłoch – dysk - 36,28, brązowe: Agata Łańska – 800 m - 2:36,20, Oliwier Kamiński – 800 m - 2:14,76, sztafeta 4x100 m w składzie Dawid Hajduk, Iwo Buśko, Franciszek Pawłowski, Oliwier Kamiński - 50,08. Tuż za podium na czwartych miejscach byli: Natalia Szarejko – 100 ppł - 18,45, Gabriela Fryska – 800 m - 2:49,05, Jan Gański – wzwyż - 160cm, Franciszek Pawłowski - 800 m - 2:17,74.

Przed lekkoatletami Gwdy trudny okres licznych startów. W najbliższym tygodniu najmłodsi zawodnicy wystartują w Mistrzostwach Wielkopolski LZS U15 w ramach Memoriału im. Bernarda Kobielskiego, który zostanie rozegrany w Żerkowie k. Jarocina. Kilka dni później najlepsi młodzicy wystartują w Karpaczu w Mistrzostwach Polski Młodzików, które będą rozgrywane w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Do tych zawodów zakwalifikowało się czworo młodych lekkoatletów Gwdy.