Lekka atletyka: osiem medali zawodników Gwdy Piła w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzików we Wrześni

nadesłane
Po dobrym występie lekkoatletów PLKS Gwda Piła w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Juniorów Młodszych we Wrześni, udanie w podobnej imprezie zaprezentowali się młodzicy tego klubu.

Tym razem wystartowali oni na kameralnym obiekcie tartanowym w Żerkowie k. Jarocina. Tradycyjnie impreza ta została przeprowadzona w ramach XXIII Memoriału prof. Bernarda Kobielskiego.
Poziom zawodów był wysoki. Startowało w nich wielu medalistów niedawno odbytych w Bełchatowie Mistrzostw Polski Młodzików. Łącznie młodzi pilscy lekkoatleci wywalczyli w Żerkowie aż osiem medali.

Efektywne zwycięstwo w biegu na 600 m odniósł Filip Kabata, uzyskując rezultat 1:30,92. Srebrne medale zdobyli: Mikołaj Szarejko w biegu na 300 m z nowym rekordem życiowym 38,79, 14-letnia Klaudia Brzeczkowska, również z wartościową „życiówką” 155 cm w skoku wzwyż i Jakub Mikuś w skoku w dal 5,49. Srebro wywalczył także Marcin Król, brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w skoku wzwyż, z wynikiem 175 cm.
Brązowe medale zdobyli: w skoku wzwyż Katarzyna Madej (155 cm), Mateusz Paprocki w biegu na 100 m (11,97) oraz Kacper Czerwiński w skoku wzwyż (165 cm).
Było też w pilskiej ekipie wiele wysoko punktowanych miejsc. Łącznie te wyniki złożyły się na zajęcie przez reprezentantów powiatu pilskiego w punktacji drużynowej drugiego miejsca.