Lekka atletyka. Pilscy zawodnicy wystartowali w Lublinie w Mistrzostwach Polski Juniorów

Mikołaj Czechowicz z Gwdy Piła był blisko medalu w biegu na 2000 m z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie fot. PLKS Gwda Piła
Kilkoro pilskich lekkoatletów wystartowało w Lublinie w Mistrzostwach Polski Juniorów. Najlepiej spisał się biegacz Mikołaj Czechowicz z Gwdy, który wywalczył czwartą lokatę.

Po udanym starcie Agaty Trzaskalskiej z Gwdy Piła w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w 7-boju w Warszawie, w którym wywalczyła czwarte miejsce ze świetnym wynikiem 4.684 pkt, dobrą passę podtrzymali jej młodsi koledzy startujący w ramach Mistrzostw Polski Juniorów (U20), które odbyły się w Lublinie. Do wcześniej zdobytych przez Agatę 16 punktów do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, juniorzy w Lublinie dodali 23 punkty.

Potwierdził swój talent i aspiracje ubiegłoroczny junior młodszy Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000 m z przeszkodami przy padającym deszczu poprawił swój rekord życiowy aż o 12 sekund, uzyskując rezultat 5:57,94. W ramach rozegranych dwóch serii wywalczył wysoka czwartą lokatę. Przy dalszym postępie tego zawodnika należy przypuszczać, że w kolejnym roku jeszcze jako junior zdobędzie upragniony medal i zakwalifikuje się na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Następnego dnia nasz zawodnik dla powiększenia dorobku punktowego klubu udanie wystartował na 1500 m, zajmując 10 miejsce i uzyskując czas 4:02,30. Pozostali dwaj zawodnicy Gwdy Piła nie odstawali od niego poziomem. Jacek Włodarczak w skoku w dal zajął wysoką, ósmą pozycję z dobrym wynikiem 6,61 i 17 lokatę w trójskoku – 12,35. Do finału B w biegu na 400 m ppł zakwalifikował się z rekordem życiowym 58,24 Mikołaj Szarejko, ostatecznie zajmując w swojej konkurencji punktowane 14 miejsce.

W Mistrzostwach Polski Juniorów wystartowały także trzy biegaczki Gwardii Piła. W biegu na 3000 m Martyna Wyroślak zajęła 14 miejsce, wyprzedzając o jedną pozycję Justynę Kurasz. Karolina Klimczak w biegu na 2000 m prz. z nowym rekordem życiowym 7:21,96 wywalczyła 10 lokatę. W biegu na 1500 m Karolina Klimczak była 13, z najlepszym w tym sezonie wynikiem 4:55,68, a Justyna Kurasz 15 z wynikiem 4:56,81.