Lekka atletyka. Pilskie zawodniczki otarły się o finały Halowych Mistrzostw Polski

Lekkoatletyczny sezon halowy dobiegł końca. Ostatnią imprezą były Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów, w których nieco pechowo startowały pilskie zawodniczki

W Toruniu odbyły się 64. Halowe Mistrzostwa Polski, w których startowały zawodniczki pilskiej Gwardii: Susane Lachele i Klaudia Adamek. Pierwsza z nich wystąpiła w biegu na 400 m i z najlepszym w tym roku wynikiem 55,13 zajęła siódme miejsce. Do sześcioosobowego finału zabrakło jej 0,02 sekundy. W prowadzonej osobno klasyfikacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U23 nasza zawodniczka uplasowała się na czwartym miejscu.
Nie udał się start w Halowych Mistrzostwach Polski Klaudii Adamek. Bardzo chciała ona pokazać się z jak najlepszej strony i w swoim biegu eliminacyjnym na starcie po komendzie „gotów” nie potrafiła przyjąć pozycji nieruchomej, za co otrzymała żółtą kartkę (YC). W drugim podejściu do startu, bojąc się dyskwalifikacji została w blokach (czas reakcji 0,2150) i z niezłym rezultatem 7,52 zajęła w swojej serii czwarte miejsce. Ogólnie dało to jej jedenastą lokatę. Do finału, podobnie jak Susanie Lachele, zabrakło jej 0,02 sekundy.
W zawodach tych wystartowała Agata Trzaskalska z PLKS Gwda Piła, czołowa siedmioboistka kraju w kategorii młodzieżowej. Wybór padł na jej koronną konkurencję tj. bieg na 60 m ppł. W gronie czołowych polskich seniorek z Klaudią Siciarz i Karoliną Kołeczek na czele, z rezultatem 9,35 zajęła dziesiątą lokatę.

Warto dodać, że kolejny, szósty z rzędu złoty medal w biegu na 60 m wywalczył Remigiusz Olszewski, wychowanek pillskiej Gwardii. Tym samym w ilości zdobytych złotych medali w biegu na 60 m w HMP wyrównał wynik Mariana Woronina.
Susane Lachele i jej trener Roman Marciniak uczestniczyli w spotkaniu w firmie Grapil ze sportowcami, którzy studiują w pilskiej PUSS. Natomiast w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu uroczyście podsumowano sezon sportowy 2019 młodych lekkoatletów województwa wielkopolskiego w ramach 50. edycji Konkursu im. Karola Hoffmanna. Wśród wyróżnionych było dwoje pilskich lekkoatletów. Drugie miejsce w kategorii U20 wśród dziewcząt zajęła Susane Lachele z Gwardii Piła, natomiast Oliwier Kamiński z Gwdy Piła był trzeci w kategorii U14 wśród chłopców. Pamiątkowe medale 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyznano obecnym na uroczystości pilskim trenerom: Ignacemu Krzewińskiemu, Romanowi Marciniakowi i Jarosławowi Chwałkowi.