Lekka atletyka. Startem w Przełajowych Mistrzostwach Polski nasi zawodnicy zakończyli sezon

Martyna Wyroślak z Gwardii Piła (z prawej) była w Kwidzynie dwunasta w biegu na 4000 m U20. Na zdjęciu ze swoim trenerem Jarosławem Chwałkiem KS Gwardia Piła
Dla lekkoatletów Przełajowe Mistrzostwa Polski w Kwidzynie były ostatnim startem kończącym całoroczny cykl imprez wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020

Rywalizacja toczyła się w kategorii seniorów, młodzieżowców U23, juniorów U20 i juniorów młodszych U18. Na dobrze przygotowanej trudnej crossowej trasie wystartowała trójka biegaczy PLKS Gwda Piła oraz troje zawodniczek pilskiej Gwardii. W stawce zawodników na 5000 m kategorii juniorów młodszych wysokie dwunaste miejsce zajął utalentowany Mikołaj Czechowicz z Gwdy. O zdobycie punktów dla tego zespołu postarał się również szesnastoletni junior młodszy Norbert Śliwiński, który na tym samym dystansie w stawce około osiemdziesięciu zawodników zajął trzydziestą pierwszą lokatę.
Takie samo miejsce w biegu na 6000 m juniorów wywalczył także junior Jakub Wachowiak. Dorobek pilskiej Gwdy został powiększony o kolejne punkty do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego. Łącznie w sezonie 2020 lekkoatleci Gwdy wywalczyli 88 pkt, zajmując tym samym drugie miejsce wśród klubów w regionie pilskim w odniesieniu do wszystkich dyscyplin sportu.

Dobrze zaprezentowały się biegaczki Gwardii Piła, podopieczne trenera Jarosława Chwałka, potwierdzając swoją przynależność do czołowych zawodniczek w naszym kraju. Najwyższe, dwunaste miejsce zajęła Martyna Wyroślak w biegu na 4000 m U20. Po słabszych tegorocznych startach na bieżni spowodowanych problemami zdrowotnymi swoim udanym startem zrobiła bardzo miłą niespodziankę. Nie zawiodły nasze młode „przeszkodówki”. Karolina Klimczak w biegu na 2000 m U18 zajęła czternaste miejsce, a Justyna Kurasz w biegu na 3000 m U18 była dziewiętnasta.
Zawodniczki te dołożyły do tegorocznego dorobku Gwardii Piła kolejne 8 pkt. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że z dorobkiem 90 pkt. po rocznej przerwie ponownie Gwardia będzie najlepszym klubem powiatu pilskiego i miasta Piły w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego za rok 2020.