Lekka atletyka. Sukcesy zawodników Gwdy Piła na różnych frontach

W Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzików drugie miejsce zajęła Lena Sówka z Gwdy Piła (pierwsza z lewej) PLKS Gwda Piła
To był niezwykle owocny w starty weekend zawodników Gwdy Piła. Nie brakowało w nim sukcesów lekkoatletów tego klubu, którzy udanie kończą tegoroczny, letni sezon.

Na kameralnym stadionie im. Ireny Szewińskiej w Karpaczu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U16 w lekkiej atletyce w ramach tradycyjnego Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Świetnie w tych zawodach spisał się zawodnik PLKS Gwda Piła, Oliwier Kamiński, podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego. Po dobrym biegu na 600 m wywalczył on brązowy medal, ustanawiając przy tym bardzo wartościowy rekord życiowy 1:25,10.

Dobrze też na tych mistrzostwach zaprezentowali się pozostali zawodnicy Gwdy. Franciszek Szpakowicz w wieloskoku był 12 z rezultatem 11,87, 14 miejsce w biegu na 1000 prz. wywalczyła Agata Łańska, uzyskując wynik 3:26,99. Na tym samym dystansie wśród chłopców Hubert Margowski ustanowił nowy rekord życiowy 3:07,66, zajmując 22 miejsce.

Udanie wystartowali pilanie w Mistrzostwach Wielkopolski LZS Młodzików. Zawody te były przeprowadzone w ramach Memoriału im. Bernarda Kobielskiego w Żerkowie. Młodzi lekkoatleci Gwdy zdobyli w tych zawodach sześć medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Zdobywcy medali - złoty: Hubert Margowski - 1000 m – 3:02,45, Gabriel Dobber – wzwyż - 150 cm, srebrne: Lena Sówka - 100 m – 14,34, Mateusz Gdaniec - 600 m – 1:48,32, Ignacy Adler - oszczep – 37,81, brązowy: Kevin Maślak – wzwyż – 140 cm.

Troje lekkoatletów PLKS Gwda Piła dobrze zaprezentowała się podczas Ogólnopolskiego Biegu im. Tadeusza Zielińskiego w Trzciance. W biegu młodzieżowym kategorii młodzików U16 na dystansie 700 m zawodnicy Gwdy odnieśli dwa zwycięstwa. W biegu dziewcząt zwyciężyła Agata Łańska, a wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Hubert Margowski. W biegu głównym na dystansie 10 km zadebiutował czołowy polski junior - Mikołaj Czechowicz. Debiut okazał się bardzo udany. Zawodnik Gwdy zajął drugie miejsce, uzyskując przy tym dobry rezultat 33:30.