Lekka atletyka: sześć medali zawodników Gwdy Piła w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS

nadesłane
Lekkoatleci pilskiej Gwdy udanie reprezentowali Wielkopolskę w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS, które odbywały się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Wywalczyli tam aż sześć medali, mając w ten sposób znaczący wpływ na zwycięstwo Wielkopolski w punktacji drużynowej.

Drugie miejsce w tych zawodach zajęło woj. pomorskie, a trzecie podlaskie. Pilanie wywalczyli dwa złote medale. Agata Trzaskalska zdecydowanie zwyciężyła w biegu na 100 m ppł juniorek z wynikiem 15,18, natomiast w skoku w dal juniorów, najlepszym był Jakub Lewandowski – 6,60 m. Medale srebrne zdobyli: Dawid Borowik na 400 m juniorów młodszych – 50,33 i Agata Trzaskalska w sztafecie Wielkopolski 4 x 100 m z bardzo dobrym wynikiem 48,12. Medale brązowe wywalczyli: Dawid Borowik w sztafecie Wielkopolski 4 x 100 m z wynikiem – 44,21 oraz Anna Zartt w skoku wzwyż juniorek młodszych – 145 cm.

Ponadto miejsca punktowane wywalczyl: Agata Trzaskalska - IV m - 200 m juniorek – 26,30, Jakub Lewandowski - VI m – 100 m juniorów – 11,72, Mieszko Tobera - VII m. - 1500 m jun. mł – 4:21,21 i to samo miejsce w biegu na 1500 m juniorów zajął Jan Poczewski z wynikiem 4:24,08. Finałowe biegi na 1500 m były rozgrywane typowo „ na miejsca”.