Lekka atletyka: trzy medale pilskich zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorów [zdjęcia]

W Toruniu odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Pilscy lekkoatleci wrócili z tej imprezy z trzema medalami: dwoma złotymi i jednym srebrnym.

Klaudia Adamek z Gwardii Piła wprawdzie nie poprawiła swojego najlepszego wyniku, ale zdobyła kolejny tytuł mistrzowski w biegu na 100 m z wynikiem 11,7, lepszym od minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów. Ponadto wywalczyła srebrny krążek na 200 m z najlepszym w tym sezonie wynikiem 24,09 .
Złoty medal w chodzie na 10000 m zdobył Arkadiusz Drozdowicz z Gwdy Piła, uzyskując rezultat 47:08,21. Zapowiada on, że po dotychczas wywalczonych dwóch złotych krążkach pragnie jeszcze wywalczyć trzecie złoto podczas Mistrzostw Polski Juniorów w chodzie na 20 km w Gdańsku.

W Toruniu dobrze spisali się inni nasi lekkoatleci. Z zawodników Gwardii Jakub Klęsk był piąty w skoku w dal ( 7,05) i dziewiąty w trójskoku (13,84). Angelika Gronowska zajęła szóste miejsce w rzucie oszczepem (41,53). Również szósta była sztafeta 4 x 100 m kobiet (49,79), a mężczyźni uplasowali się na siódmej pozycji (43,79). W finale biegu na 400 m ppł przewróciła się Patrycja Adamek, nie kończąc go.
W biegu płotkarskim na 100 m dziewiąta była Agata Trzaskalska z Gwdy Piła (14,9). Jej klubowemu koledze, Jakubowi Lewandowskiemu, zabrakło zaledwie 1 cm do ścisłego finału w skoku w dal (6,77). Punkty zdobyli także inni zawodnicy.