Lekka atletyka. Zawodnicy Gwdy Piła punktowali w imprezach mistrzowskich

Jacek Włodarczak z Gwdy Piła wywalczył w Mistrzostwach Polski U20 w Radomiu szóste miejsce w skoku w dal PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci Gwdy Piła udanie rozpoczęli cykl imprez mistrzowskich, które są wliczane do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego w sezonie 2020. Punkty zdobyli w Radomiu i Poznaniu

W Radomiu na Mistrzostwach Polski U20 dwoje zawodników wywalczyło łącznie 18 pkt. Do tego dodana będzie regulaminowa połowa punktów zdobytych przez wychowanków klubu, aktualnie na czas nauki startujących w barwach innego klubu. Łącznie po uwzględnieniu tego dorobku będzie ich 23. Wysokie piąte miejsce w chodzie na 10000 m zajęła Hanna Krajewska z wynikiem 61:07,33. Dobrze też zaprezentował się Jacek Włodarczak, który w skoku w dal zajął szóstą lokatę (6,50) i czternastą w trójskoku (12,60). Wychowankowie klubu punktowali zajmując odpowiednio: Dawid Borowik szóstą lokatę w biegu na 400 m i Szymon Ramusiewicz szesnastą w biegu na 2000 prz.
Dorobek punktowy pilskiej Gwdy został znacząco powiększony poprzez dobry start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Poznaniu. W zawodach tych pilanie wywalczyli 20 pkt. i trzy medale. W ten sposób podczas weekendu zdobyli łącznie 43 pkt. Najbardziej wartościowy wynik w pilskiej ekipie uzyskała Zuzanna Doroba, zwyciężczyni biegu na 600 m (1:35,48). Zaimponowali też srebrni medaliści tej imprezy: Kacper Rospłoch w rzucie dyskiem (40,45) i Piotr Rozmiarek w skoku wzwyż (175 cm). Dwa wartościowe rekordy życiowe w biegach na 80 ppł i 200 ppł ustanowiła Natalia Szarejko z wynikami odpowiednio 13,96 i 32,63, zajmując dziewiąte i piąte miejsce.
Ponadto w Poznaniu pozycje punktowane zajęli: czwarte miejsce Oliwier Kamiński – 300 m – 38,54; piąte: Kacper Derlatka w rzucie oszczepem – 36,02 i skoku wzwyż - 170cm, Kacper Sobierajski – w dal - 5,38, Krzysztof Kuczyński – młot - 21,42; szóste: Kacper Rospłoch - młot - 19,41, Dawid Hajduk – 300 m – 39,05; siódme: Krzysztof Kuczyński – kula - 8,82: ósme: Jan Gański - wzwyż - 150 cm: dziewiąte: Kalina Wierzbowska - 1000m – 3:28,66 i Dawid Hajduk – w dal – 5,15.

Policjanci zakładnikami pandemii i protestów?