Lekka atletyka. Zawodnicy Gwdy Piła startowali w mistrzostwach naszego kraju

Uczestniczki zawodów Żerkowie. Od lewej: Katarzyna Kaczmarek, Aleksandra Pinkowska i Zuzanna Musiał PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci PLKS Gwda Piła w miniony weekend udanie startowali w dwóch imprezach o randze mistrzostw naszego kraju i Memoriale im. Bernarda Kobielskiego

W Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym na 20 km. W kategorii juniorek Hanna Krajewska, zawodniczka pilskiej Gwdy, zajęła czwarte miejsce z wynikiem 2:05,19. W Słupsku nasi zawodnicy walczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików, które rozgrywane były w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Wysokie ósme miejsce w rzucie dyskiem zajął Kacper Rospłoch z nowym rekordem życiowym 42,96. W skoku wzwyż dziewiątą lokatę wywalczył Piotr Rozmiarek (179 cm), siedemnasty w tej konkurencji był Kacper Derlatka (170 cm). Dwudzieste miejsce w biegu na 1000 prz. zajęła Kalina Wierzbowska - 3,54,15. Oliwier Kamiński w biegu na 300 m z rekordem życiowym 38,03 był dwudziesty dziewiąty. O wielkim pechu może mówić 14-letnia Zuzanna Doroba, która w biegu na 600 m w najsilniejszej serii zajęła trzecią lokatę z rekordowym wynikiem 1:35,04. Niestety, została ona zdyskwalifikowana za prawdopodobne nadepnięcie na linię należącą do sąsiedniego toru. Szkoda, że sędziowie nie wzięli pod uwagę filmu z biegu, będącego w dyspozycji trenera.
Lekkoatleci Gwdy Piła wystartowali także w Memoriale im. Bernarda Kobielskiego, który odbył się w Żerkowie k. Jarocina. Impreza ta jest przeznaczona dla młodzików (2006 r. i młodszych). Nasi lekkoatleci w punktacji zespołowej zajęli wysokie trzecie miejsce. Indywidualnie zdobyli sześć medali. Najbardziej wartościowy rezultat uzyskał zwycięzca biegu na 600 m Oliwier Kamiński - 1:33,03. Pozostałe medale zdobyli - srebrne: Agata Łańska - 1000 m – 3:20,27, Jan Gański - wzwyż - 155, Aleksandra Astapczyk – w dal – 4,55. Brązowe: Krzysztof Kuczyński - kula - 9,28, Ignacy Adler - oszczep - 35,50. Bliscy zdobycia medalu z dobrymi wynikami byli: 11-letnia Katarzyna Kaczmarek - 300 m 47,99, 13-letnia Zuzanna Musiał – 300m - 47,95, 13-letni Hubert Margowski -1000m- 3:12,37.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?