Lekka atletyka. Złoty medal Zuzanny Doroby z Gwdy Piła w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS

W Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie na najwyższym stopniu podium w biegu na 1500 m młodziczek stanęła Zuzanna Doroba z Gwdy Piła PLKS Gwda Piła
Po zakończeniu sezonu halowego część lekkoatletów przeniosła się na przełajowe trasy. Zawodnicy pilskiej Gwdy udanie wystartowali w Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS. Złoty medal wywalczyła tam utalentowana Zuzanna Doroba

Lekkoatletyczny sezon halowy dobiegł końca. Był on udany dla pilskich zawodniczek, a szczególnie dla Klaudii Adamek z Gwardii Piła. Przypomnijmy, że na Mistrzostwach Polski w finałowym biegu na 60 m z nowym rekordem życiowym 7,34 zdobyła ona srebrny medal w kategorii seniorek (przegrywając jedynie z Ewą Swobodą, która uzyskała znakomity czas 7,10) oraz złoty w kategorii młodzieżowej U23. Ponadto brązowy medal wśród juniorek młodszych wywalczyła w trójskoku Gwardzistka Julia Witkowska.
Teraz przyszedł czas na przełaje. Lekkoatleci PLKS Gwda Piła rozpoczęli krótki sezon w tej konkurencji od startu w Przełajowych Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Żerkowie. Krótki dlatego, że część imprez przełajowych, w tym przede wszystkim Przełajowe Mistrzostwa Polski i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Przełajach, zostały w kalendarzu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zaplanowane na listopad. Wiosną odbędą się między innymi Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Przełajach.
Na trudnych i selektywnych trasach przełajowych w Żerkowie wystartowało około 500 uczestników z całego kraju. Świetnie w tych zawodach zaprezentowała się 15-letnia Zuzanna Doroba z pilskiej Gwdy, która w swojej konkurencji 1500 m młodziczek zdecydowanie zwyciężyła, potwierdzając, że jej duży talent rozwija się prawidłowo.
Przynależność do ścisłej czołówki krajowej potwierdzili też Mikołaj Czechowicz, który zajął wysokie szóste miejsce w kategorii juniorów na 4000 m i Norbert Śliwiński jedenasty w kategorii juniorów młodszych na 3000m. Zwłaszcza te dwie kategorie były bardzo mocno obsadzone przez ścisłą czołówkę krajową, medalistów Mistrzostw Polski. Satysfakcjonujące były też miejsca innych biegaczy Gwdy, którzy swoimi zdobytymi punktami przyczynili się do zespołowego zwycięstwa w tych zawodach przez reprezentację Wielkopolski. Ponadto miejsca w czołówce zajęli: 9. Kajetan Kasprzak - 1000 m kat. dzieci, 11. Grzegorz Sarbak - 4000 m młodzieżowcy, 12. Mieszko Tobera - 4000 m młodzieżowcy, 17. Agata Łańska - 1500 m młodziczek.