Lekkoatleci Gwdy Piła startowali na międzynarodowych i krajowych arenach

W Bielsku-Białej sztafeta Gwdy Piła chłopców 4 x 400 m zajęła wysokie, szóste miejsce, uzyskując znakomity rezultat 3:29,89. Od lewej: Adam Bembnista, Dominik Dąbek, Oliwier Kamiński i Dawid Hajduk
W międzypaństwowym pięciomeczu wystąpił Mikołaj Czechowicz z Gwdy Piła, a jego młodsi koledzy rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorów U18.

Mikołaj Czechowicz z Gwdy Piła został powołany do reprezentacji Polski U20 na pięciomecz międzypaństwowy Słowenia-Węgry-Czechy-Słowacja-Polska, który odbył się w słoweńskim Mariborze. Miał on trudne zadanie, ponieważ pobiegł na olimpijskim dystansie 3000 prz., a dotychczas startował tylko na dystansie dla juniorów - 2000 prz. Debiut wypadł znakomicie. W dziesięcioosobowej stawce zawodników zajął trzecie miejsce, z bardzo dobrym rezultatem 9:11,62. Tym samym przyczynił się do zdecydowanego zwycięstwa reprezentacji Polski w punktacji końcowej wielomeczu.

Ośmioosobowa ekipa lekkoatletów Gwdy wystartowała w Mistrzostwach Polski Juniorów U18 w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsku-Białej. W gronie 220 klubów z całej Polski, w punktacji klubowej z dorobkiem 21,67 pkt zajęła ona wysokie 41 miejsce, będąc trzecim zespołem z Wielkopolski za Stalą LA Ostrów wlkp. i UKS 12 Kalisz. Najwyższe, szóste miejsce wywalczyła sztafeta 4 x 400 m chłopców, biegnąca w składzie: Dawid Hajduk, Dominik Dąbek, Adam Bembnista i Oliwier Kamiński. Uzyskała ona znakomity rezultat 3:29,89.

Indywidualnie dobrze zaprezentował się Dawid Hajduk, który zwyciężył w finale B na 400ppł, z rekordem życiowym 57,57. Swoją wysoką formę potwierdził on w sztafecie 4 x 400 m, uzyskując na swoim odcinku znakomity wynik 49 s. Miejsce 9-12 w skoku wzwyż zajął Jan Gański, pokonując poprzeczkę na wysokości 177 cm. O punkty do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego postarali się również: Franciszek Pawłowski - 18 miejsce w biegu na 2000 prz – 6:52,20 i Adam Bembnista w biegu na 110 ppł – 16,54.

Już 10 sierpnia na obiekcie lekkoatletycznym COS-u w Wałczu odbędzie się ogólnopolski mityng pn. III Memoriał im. Zdzisława Krzyszkowiaka, mistrza olimpijskiego. Właśnie na tym stadionie ustanowił on rekord świata w biegu na 3000 prz.