Lekkoatleci pilskiej Gwdy podsumowali kolejny udany sezon

archiwum PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci PLKS Gwda Piła podsumowali miniony sezon. Wyniki osiągnięte w 2016 roku potwierdziły, że klub nieprzerwanie należy do czołowych w naszym regionie.

Łącznie zawodnicy pilskiej Gwdy w tym sezonie zdobyli 116 pkt w ogólnopolskim systemie sportu młodzieżowego, zajmując w tej punktacji drugie miejsce w regionie pilskim. Wywalczyli też sześć medali w mistrzostwach Polski, w tym jeden w kategorii seniorów, dwa w kategorii młodzieżowej, dwa juniorów i jeden w kategorii młodzików. Trenerzy skomentowali ten podział jako bardzo prawidłowy, medale bowiem były zdobyte we wszystkich kategoriach wiekowych. Łącznie w imprezach mistrzowskich ogólnopolskich i wojewódzkich lekkoatleci Gwdy wywalczyli 67 medali w tym 22 złote, 18 srebrnych i 27 brązowych. Zdobyli też 60 klas sportowych.
Aktualnie dwóch zawodników jest w składzie kadry narodowej: Adrian Wyrzykiewicz (biegi średnie) i Arkadiusz Drozdowicz (chód sportowy). Czterech zawodników zakwalifikowało się do zaplecza kadry narodowej. Są to: Agata Trzaskalska (sprint i płotki), Dawid Borowik (sprint), Radosław Sójka i Miłosz Szmyt (chód sportowy). Więcej w Tygodniku Pilskim.