Lekkoatleci pilskiej Gwdy udanie zaprezentowali się w Słubicach

Lekkoatleci pilskiej Gwdy udanie reprezentowali Wielkopolskę w sztafecie 4x400 m, zdobywając brązowy medal. Na zdjęciu Dawid Hajduk (z lewej) przekazuje pałeczkę Mikołajowi Czechowiczowi fot. PLKS Gwda Piła
Sezon lekkoatletyczny powoli dobiega końca. Nasi zawodnicy wciąż jednak prezentują dobrą formę.

Lekkoatleci pilskiej Gwdy Piła udanie startowali w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kategorii U23, które odbywały się w ramach XXV Jubileuszowych Igrzysk LZS w Słubicach. Najwięcej powodów do zadowolenia miał zaledwie siedemnastoletni utalentowany Dawid Hajduk. W silnie obsadzonym biegu na 400 m zajął piątą lokatę z nowym wartościowym rekordem życiowym 50,27.

Równie dobrze w słubickich zawodach zaprezentował się jego rówieśnik, Jan Gański, który w skoku wzwyż zdobył srebrny medal, pokonując poprzeczkę na wysokości 175 cm. Wysokie, czwarte miejsce w biegu na 400 ppł wywalczył szesnastoletni Dominik Dąbek. W swoim debiucie na dystansie 400 ppł, przy płotkach wyższych (stosownie do kategorii U23), osiągnął dobry rezultat 61,30.

Lekkoatleci pilskiej Gwdy także udanie reprezentowali Wielkopolskę w biegach sztafetowych. Aż pięciu zawodników zdobyło w nich medale: Agata Łańska - 4x100, Adam Bembnista - 4x100, Mikołaj Czechowicz – 4x400, Dominik Dąbek - 4x400, Dawid Hajduk - 4x400. Pozostałe wyniki indywidualne naszych zawodników: Agata Łańska - 800 m – 2:31,64 - 6 miejsce, Danuta Peksa – chód 5000 m – 30:06,67 - 4 miejsce, Adam Bembnista – 400 ppł – 62,40 - 5 miejsce. W punktacji drużynowej na sklasyfikowanych ponad 80 klubów, zawodnicy Gwdy z dorobkiem 32 pkt. zajęli wysokie, trzynaste miejsce. Reprezentacja Wielkopolski w klasyfikacji medalowej zwyciężyła, natomiast w punktacji drużynowej zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie województwu śląskiemu.

Niebawem, bo już 3 września zawodnicy Gwdy Piła wystartują w Poznaniu w Klubowej Lidze Młodzików. Natomiast tydzień później, również w stolicy Wielkopolski, zaprezentują się w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Wyniki z tych imprez wliczane są do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu młodzieżowego, w którym pilski klub od wielu lat świetnie wypada, plasując się w czołówce rankingu.