MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Leśnicy rozdali sadzonki drzew w Pile. To była duża akcja Lasów Państwowych

Martin Nowak
Martin Nowak
Aleksandra Sawińska
Zdrowe sadzonki drzew i krzewów zupełnie za darmo mogli nabyć mieszkańcy Piły. Na placu Konstytucji 3 Maja rozdawali je dzisiaj - w piątek 12 kwietnia - leśnicy.

Leśnicy rozdawali sadzonki roślin w Pile

To była szósta edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W roku stulecia istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali aż milion sadzonek, które - w piątek 12 kwietnia - rozdawane były w całej Polsce. Także w Pile.

W naszm mieście można było spotkać leśników przy placu Konstytucji 3 Maja. Nie tylko zupełnie za darmo rozdawali sadzonki drzew i krzewów, ale także chętnie wdawali się w rozmowy z mieszkańcami. Mówili o tym, co m.in. dają nam drzewa. Lista korzyści wydaje się nie mieć końca.

- Lasy i drzewa zapewniają tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat. Przebywanie wśród nich zmniejsza poziom stresu, obniża ciśnienie krwi i poprawia nastrój. Izolują też od zgiełku i pyłu cywilizacji, dają cień, spokój i regenerują nasze siły witalne. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny i uniwersalny surowiec - drewno, który ma ponad 30 tysięcy zastosowań -

mówi Rafał Cieślak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile.

Przypomnijmy, że Unia Europejska zobowiązała się, że do 2030 roku posadzi dodatkowe trzy miliardy drzew. Zobowiązanie to wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałania zmianie klimatu. Dzięki realizowanej przez Lasy Państwowe akcji #sadziMY każdy z nas mógł przyłączyć się do realizacji unijnego celu dla klimatu i przyrody.

- Praca, a często i życie leśników, są nieodzownie związana z drzewami. To my inicjujemy naturalne odnowienia nowego pokolenia lasu, sadzimy, pielęgnujemy i dbamy o drzewa. By zachęcić obywateli do udziału we wspólnej akcji sadzenia drzew, udostępnimy milion sadzonek rodzimych gatunków. To ważne, aby przy okazji edukować, że tylko te gatunki nie zaburzają bezpieczeństwa ekosystemów. Akcja #sadziMY jest wkładem Lasów Państwowych w realizację unijnego celu posadzenia trzech miliardów drzew w krajach Wspólnoty -

powiedział Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto