Liga Siatkówki Kobiet: Enea PTPS Piła rozegrała pierwszy sparing w składzie z Anną Stencel. Zobacz zdjęcia kadry tego klubu

Środkowa Anna Stencel w sezonie 2018/2019 nadal będzie występować w zespole Enei PTPS Piła. Pilanki w pierwszym meczu sparingowym pokonały Schweriner S.C., mistrzynie Niemiec. Wybrały też numery z którymi będą grały.

Anna Stencel z pilskim zespołem związana jest od początku swojej kariery, a na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej zadebiutowała w 2013 roku.
Tymczasem siatkarki Enei PTPS Piła rozegrały pierwszy mecz sparingowy. Ich przeciwnikiem były mistrzynie Niemiec - Schweriner S.C. Spotkanie odbyło się w Ryczywole, przy wypełnionych trybunach.
W mecz lepiej weszły rywalki z Niemiec. W zespole z Piły brakowało dokładności oraz skuteczności. Często również nie do końca poprawnie funkcjonowała komunikacja między zawodniczkami. Jednak nie ma co się dziwić, bo był to pierwszy set rozegrany przez pilanki w nowym składzie.
Potem było już lepiej. Enea PTPS Piła zwyciężyła w drugim i trzecim secie, czwarty przegrała, ale była lepsza w tie-breaku. Cały mecz pilanki wygrały 3:2 ((16:25; 30:28; 25:21; 20:25; 15:6).

W sezonie 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet pilskie siatkarki będą grać z następującymi numerami:
1. Olga Strantzali, 2. Monika Kacprzak, 8. Anna Stencel, 9. Marharyta Azizova, 10. Natalia Sroka, 11. Kamila Kobus, 15. Aleksandra Trojan, 16. Klaudia Kaczorowska, 18. Patrycja Chrzan, 20. Anna Pawłowska, 31. Julia Piotrowska, 74. Paulina Szpak, 87. Karolina Portalska.
W galerii zdjęcia wszystkich pilskich siatkarek.