MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łobżenica, Szydłowo, Ujście - gdzie dogrywka, a gdzie prosto na fotel burmistrza czy wójta?

Martin Nowak
Martin Nowak
Wybory w Szydłowie wygrał dotychczasowy wójt Tobiasz Wiesiołek. W Ujściu i Łobżenicy, odbędzie się druga tura. Kto z kim się zmierzy?

ŁOBŻENICA

W Łobżenicy wybory samorządowe nie zakończyły się 7 kwietnia. Odbędzie się druga tura. Mieszkańcy gminy - już 21 kwietnia - będą wybiera między obecnym burmistrzem Piotrem Łososiem, a kandydatem na to stanowisko Robertem Biskupiakiem.

W pierwszej turze prowadzi Piotr Łosoś, który zdobył 41,65 procent poparcia i 1669 głosów. Robert Biskupiak miał 1481 głosów i 36,96 procent poparcia.

- Dziękujemy bardzo za obdarzenie nas zaufaniem. Dzięki Państwu, wprowadziliśmy do Rady Miejskiej w Łobżenicy sześciu radnych, są to: Aldona Piskuła, Alicja Wenda, Mirosława Skoczek, Kamil Chmura, Tomasz Gapa i Sylwester Warpiński, a ja wezmę udział w drugiej turze w wyborach na burmistrza naszej gminy. W zasadzie, już samo wprowadzenie naszych radnych, uważam za ogromy sukces. Mamy sporo młodych, energicznych ludzi w nowej Radzie, nie tylko z naszego komitetu. Liczę na ich świeże spojrzenie na otaczającą nas, łobżenicką rzeczywistość. Dziękuję bardzo całemu swojemu sztabowi wyborczemu za wykonaną pracę -

poinformował w mediach społecznościowych Robert Biskupiak. I dodał:

- Kontrkandydatom, którzy dostali się do Rady Miejskiej oraz burmistrzowi Piotrowi Łososiowi również gratuluję uzyskanych wyników. Wyniki wskazują na to, że społeczeństwo chce zmian. Przed nami, już 21 kwietnia druga tura wyborów na burmistrza. Serdecznie zapraszam do wyborów i liczę na Państwa głosy.

SZYDŁOWO

W Szydłowie wybrano wójta już w pierwszej turze. Został nim dotychczasowy wójt Tobiasz Wiesiołek, który zdobył 51,25 procent poparcia, co miało przełożenie w 2 119 głosach. Kontrkandydatem Tobiasza Wiesiołka był Tomasz Marzec, na którego głosowało 2 015 mieszkańców gminy (48,74 procent głosów).

- Dziękuję za wszystkie głosy oddane na mnie oraz osoby z naszego Komitetu. Do Rady Gminy Szydłowo wprowadzamy siedmiu radnych. Gratuluję wszystkim, którzy wygrali i będą tworzyli gminę przez pięć kolejnych lat. Cieszę się, że nasza kampania była oparta na realnych programach wyborczych. Ponad połowa mieszkańców wybrała pozytywny przekaz oraz ciężką pracę, za co ślę podziękowanie. Teraz czas na złapanie oddechu oraz dokończenie obecnej kadencji -

to słowa Tobiasza Wiesiołka.

UJŚCIE

W Ujściu wyborcze emocje będą trzymać do 21 kwietnia. W drugiej turze o fotel burmistrz powalczą: dotychczasowy burmistrz Roman Wrotecki, który zdobył 1314 głosów (36,79%) i i Małgorzata Cichostępska, na którą głosowało trochę więcej, bo 1 392 mieszkańców (38,97%).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto