Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łobżenickie Dziki po raz piąty rozdane. W tym roku przyznano aż siedem statuetek "Dzika"

DB
Po raz piąty rozdano "Łobżenickie Dziki", nagrody dla najlepszych mieszkańców oraz przyjaciół gminy Łobżenica.

Uroczyste wręczenie "Łobżenickich dzików" odbyło się w sobotę, w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II.

- Spotkaliśmy się po raz piąty, by przyznać "Łobżenickie Dziki" ludziom, którzy zostali przez was wskazani, a zatwierdzeni przez kapitułę. Dzisiejsze spotkanie niech będzie również okazją do przedstawienia zadania, które przed nami stoi. Jest to budowa kanalizacji, która jest największą inwestycją w siedemsetletniej historii gminy - powiedział gospodarz imprezy Eugeniusz Cerlak.

W tym ważnym dniu nie zabrakło szczególnych gości. Burmistrz powitał m.in. senatora Mieczysława Augustyna, podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisława Chmielewskiego, członka zarządu województwa wielkopolskiego Tomasza Bugajskiego.

Zanim przystąpiono do najważniejszego momentu, czyli wręczenia statuetek, Magdalena Gdaniec z Urzędu Miejskiego w Łobżenicy przedstawiła prezentację na temat wykorzystania przez gminę środków zewnętrznych. Przyznać trzeba, że mała gmina doskonale radzi sobie z pozyskiwaniem dotacji na inwestycje, a wystąpienia Magdaleny Gdaniec zrobiło duże wrażenie na słuchaczach.

Od 2006 roku na dofinansowane inwestycje wydano ponad 27,6 mln złotych, z czego blisko 14 mln to pieniądze z programów unijnych. Dzięki temu udało się m.in. doprowadzić sieć wodociągową do najbardziej oddalonych miejscowości, wyremontować i wyposażyć świetlice wiejskie, przebudować budynek szkolny na Gminne Centrum Kultury oraz zrewitalizować wieżę ciśnień. Najważniejszą jednak inwestycją jest budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej, która będzie kosztowała ponad 14 mln złotych. EFRR sfinansuje jednak 76 proc. kosztów .

W końcu nadszedł moment rozdania nagród.

W kategorii "Najlepszy rolnik" szansę na statuetkę mieli: Zbigniew Ziarnik z Trzebonia, Michał Maciejewski z Trzebonia, Ewa Cybulska z Liszkowa, Krzysztof Jarka z Rataj oraz Marek Wagner z Wiktorówka. Członkowie Kapituły, w skład której weszli: burmistrz Eugeniusz Cerlak, przewodniczący rady miejskiej Edward Starszak, radny powiatowy Stanisław Jendrzejewski oraz Jan Dubiela - redaktor naczelny "Panoramy Łobżenicy zdecydowali, że "Łobżenicki Dzik" trafi do Krzysztofa i Marii Jarka z Rataj.

W kategorii "Najlepszy działacz społeczny"
statuetkę odebrał Zbigniew Ziarnik z Trzebonia. Pozostali nominowani to: Joanna Warszawska z Luchowa, Włodzimierz Paprocki z Dźwierszna Małego i Ewa Dmochewicz w Łobżenicy.

Kolejna kategoria to "Najlepsza organizacja społeczna i stowarzyszenie". Wśród nominowanych byli: Gminna Rada Kobiet - Koło Witrogoszcz, ułani z Formacji Dźwierszno oraz Stowarzyszenie Kwadrat. "Łobżenicki Dzik" powędrował do kobiet z Witrogoszczy.

Z kolei "Liderem działalności gospodarczej" został Krzysztof Czyż z Łobżenicy. Statuetki dla "Przyjaciół Łobżenicy" przyznano Stanisławowi Chmielewskiemu, podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Stanisławowi Stecowi, byłemu posłowi z ramienia SLD. Chmielewski nie krył zaskoczenia z wyróżnienia.
- Jeśli w jakikolwiek sposób przyczyniłem się swoją służbą dla rozwoju waszej gminy, to chwała państwu - mówił.

O tym, do kogo trafił "Łobżenicki Dzik" w kategorii "Uznanie społeczne" zdecydowali mieszkańcy. Największe poparcie otrzymała Alicja Skrzyniarz.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na

Byłeś świadkiem ważnego wydarzenia? Daj nam znać! NAPISZ DO NAS PRZYŚLIJ SMS lub ZADZWOŃ 698 635 635

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto