Magdalena Andruszkiewicz z Frame Running Piła druga na świecie!

Pilskie zawodniczki liczą się na świecie. Od lewej: trener Karina Buczek, Zofia Kałucka i Magdalena Andruszkiewicz fot. Łukasz Misiuro
Magdalena Andruszkiewicz, zawodniczka Frame Running Piła, została wicemistrzynią świata na 100 m!

W Paryżu w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Świata świetnie spisały się dwie zawodniczki pilskiego Frame Runnig. Wystartowały one w finale na 100 metrów w kategorii T72. Życiowy sukces osiągnęła Magdalena Andruszkiewicz, która wywalczyła srebrny medal. Pilanka uzyskała czas 18,20, który jest nowym rekordem Polski. Zwyciężyła Maria Strong z Australii (17,07), a na najniższym stopniu podium stanęła Judith Tortosa Vila (18,90).

Na szóstym miejscu została sklasyfikowana druga z pilanek - Zofia Kałucka. Uzyskała ona czas 19,89, który jest jej nowym rekordem życiowym. Obie zawodniczki trenują w sekcji sportowej Frame Running Piła, będąc podopiecznymi Fundacji Złotowianka.

Frame Running to sport dla osób niepełnosprawnych. Biegacz race używa trójkołowego roweru bez pedałów. Porusza się, odpychając od podłoża nogami, opierając tułów na specjalnej podporze. Frame Running jest doskonałym połączeniem sportu i rehabilitacji. Jego fenomen polega na tym, że rehabilitacja odbywa się niejako przy okazji.