Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Masz rozrusznik serca? Możesz go sprawdzić w Szpitalu Specjalistycznym w Pile

Martin Nowak
Martin Nowak
Szpital Specjalistyczny w Pile
W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w Szpitalu Specjalistycznym w Pile im. Stanisława Staszica działa specjalistyczna Przyszpitalna Poradnia Kardiologiczna realizująca świadczenia dla wszystkich Pacjentów ze wszczepionymi stymulatorami serca.

Szpital Specjalistyczny w Pile we współpracy z Grupą American Heart of Poland prowadzi specjalistyczną Poradnię Kardiologiczną, realizując również świadczenia dla wszystkich pacjentów ze wszczepionymi stymulatorami serca.

Ze świadczenia korzystać mogą Pacjenci ze stymulatorami wszczepionymi nie tylko w Oddziale Kardiologicznym Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica, ale także Pacjenci, których zabiegi zostały przeprowadzone w innych placówkach na terenie całej Polski.

Jakie kontrole są wykonywane:

  • stymulatorów serca (jedno-, dwu- i trzyelektrodowych),
  • kardiowerterów-defibrylatorów (ICD) oraz kardiowerterów-defibrylatorów z funkcją resynchronizacji (CRT-D).

Jak często powinny odbywać się kontrole?

  • Pierwsza wizyta powinna odbyć się około 3-4 miesięcy po zabiegu wszczepienia urządzenia. Jest ona konieczna, aby ocenić proces wgajania się układu stymulującego oraz skuteczność wstępnego programu pracy stymulatora.
  • Kolejne kontrole powinny odbywać się co 9-12 miesięcy, chyba że lekarz w trakcie kontroli zdecyduje inaczej. Powodem przyspieszonej wizyty mogą być np. rozładowana bateria, pogarszające się parametry stymulacji, zmiany programu pracy stymulatora czy stwierdzone epizody arytmii.
  • Kontrole muszą odbywać się regularnie, gdyż nieprawidłowa praca urządzenia może powodować zaburzenia pracy serca, a co za tym idzie stworzyć sytuacje groźne dla stanu zdrowia, a nawet życia pacjenta.
  • Regularność kontroli jest szczególnie istotna u pacjentów, u których czynność serca uzależniła się od pracy stymulatora. Są to pacjenci, którzy nie posiadają samoistnego rytmu serca i każdy jego skurcz jest uzależniony od impulsu wysłanego przez stymulator. W tej grupie pacjentów nieprawidłowa praca stymulatora lub wyczerpanie jego baterii może doprowadzić do zasłabnięć, omdleń z urazami, a nawet do śmierci chorego.

Poradnia w zakresie kontroli rozruszników serca działa w ramach kontraktu z NFZ i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 15.00 Umówić się na wizytę można pod numerem telefonu 67 210 63 38 lub 67 210 66 56.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto