Mecz miasto - powiat. Wygrał powiat pilski

Wojciech Dróżdż
Mecz miasto - powiat
Mecz miasto - powiat powiat.pila.pl
W środę odbył się mecz pomiędzy Powiatem Pilskim i Miastem Piła. Tym razem lepsza była ta pierwsza drużyna, pokonując rywali 4:2 (1:1). Zespoły poprowadzili: Eligiusz Komarowski (starosta pilski) i Piotr Głowski (prezydent Piły).

Mecze pilskich samorządowców mają już kilkuletnią tradycję. Pierwszy pojedynek odbył się we wrześniu 2007 roku. Wówczas na stadionie przy ul. Żeromskiego lepsza była reprezentacja Powiatu, zwyciężając po zaciętym meczu 2:1. Później zespoły rywalizowały jeszcze ośmiokrotnie (z przerwą w 2008 roku). W sumie lepszy bilans spotkań ma Miasto, które zwyciężyło pięć razy, przy czterech triumfach Powiatu. W ubiegłym roku lepszy był ratusz, strzelając przeciwnikowi trzy bramki i tracąc dwie.

Drużyna Powiatu zapowiadała w tym roku zwycięstwo i odzyskanie przechodniego pucharu. Jednak pierwszą bramkę strzeliła drużyna Miasta. Rywale wyrównali na 1:1 jeszcze w pierwszej połowie. Po zmianie stron dwa gole w ciągu jednej minuty zdobył Powiat. Miasto doprowadził do wyniku 3:2, ale riposta przeciwnika była bezlitosna. Rezultat 4:2 utrzymał się do końca spotkania.

W obu drużynach wystąpiło wielu aktualnych i byłych sportowców. Nie brakowało piłkarzy czy koszykarzy. Na boisku pojawiło się także kilku nauczycieli wychowania fizycznego.

- Wynik może sugerować, że była znacząca przewaga Powiatu Pilskiego - mówił po zakończeniu meczu Eligiusz Komarowski, starosta pilski, pełniący funkcję kapitana zespołu.- W mojej ocenie gra była wyrównana. Wygrała ta drużyna, która miała nieco więcej szczęścia. Najważniejsze, że gra była fair. Mieliśmy dobrą zabawę, a przy tym dreszczyk emocji. Zawsze będę się podpisywał pod tym, aby rywalizacja ta była nadal kontynuowana.