Mecz powiat - miasto. Piła wygrała

Mecz powiat - miasto
Mecz powiat - miasto Wiesław Szmagaj
Już po raz ósmy odbył się mecz powiat - miasto. Tym razem miasto pokonało powiat. O tym, kto zdobędzie w tym roku puchar zadecydowała druga połowa meczu. W przerwie spotkania prowadzona była licytacja przedmiotów.

Po raz ósmy doszło do piłkarskiej konfrontacji drużyn powiatu pilskiego i miasta Piły. W poprzednich pojedynkach czterokrotnie górą byli ci drudzy. W ubiegłym roku zwyciężyła jednak ekipa powiatu, więc ich rywale zapowiadali skuteczny rewanż.

Pierwszy gol padł w 17. minucie spotkania. Zdobyła go drużyna powiatu. Cztery minuty później było już 2:0. Zespół reprezentujący miasto Piłę nie poddawał się. W 23. minucie strzelił bramkę na 2:1, a osiem minut później wyrównał na 2:2. Przy takim stanie meczu zawodnicy obu drużyn zeszli na przerwę.

O tym, kto zdobędzie w tym roku puchar zadecydowała druga połowa meczu. Obu drużynom nie brakowało szans na zdobycie bramki. Strzelił ją w 48. minucie reprezentant Miasta Piły i w ten sposób zespół ten został zwycięzcą kolejnego spotkania urzędników.

W przerwie spotkania prowadzona była licytacja przedmiotów, a zysk z przedsięwzięcia zostanie przekazany Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Rzadkowie.

Mecz powiat - miasto: więcej czytaj w Tygodniku Pilskim.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?