Medale pilskich lekkoatletów w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski

Lekkoatleci Gwdy Piła w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Toruniu łącznie wywalczyli aż 13 medali. Wielokrotnie na podium stawały także pilskie Gwardzistki PLKS Gwda Piła
Pilscy lekkoatleci udanie rozpoczęli krótki sezon startów halowych. W reprezentacyjnej hali sportowej w Toruniu, wzięli udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski.

Zawodnicy pilskiej Gwdy łącznie wywalczyli aż 13 medali, w tym siedem złotych. Były zatem powody do radości zawodników, jak również satysfakcji części rodziców, którzy przyjechali dopingować swoje dzieci. Medale złote wywalczyli: Danuta Peksa - chód 3 km – U20 - 17:06,82, Jan Gański - wzwyż U18 - 185cm, Franciszek Pawłowski - 1000 m U18 - 2:47,83, Dominik Dąbek – 400m U18 - 55,30, Cyprian Sikorski – 600 m U16 - 1:33,18, Tomasz Mętlak - w dal U16 - 5,36, Gabriel Dobber - wzwyż U16 - 165 cm, Srebrne medale: Wiktoria Wójcik - kula U16 - 9,99, Paskal Hoffman – 1000m U16 - 2:51,24, Hubert Margowski - 2000 m U18 - 6:06,83, Piotr Barańczyk – trójskok U20 – 12,21, Brązowe medale: Kajetan Kasprzak – w dal U16 - 5,05, Jakub Kulpa - 2000m U18 - 6:22,75.

Z medalami z Torunia wrócili także reprezentanci Gwardii Piła. Złoty medal w kategorii U-20 w biegu na 400 m z czasem 1:04.22 zdobyła Wiktoria Pawlik. Wystartowała ona też w biegu na 60 m i z nowym rekordem życiowym 8,27 s. uplasowała się na czwartym miejscu. Bardzo dobrze wypadły też pozostałe gwardzistki. Weronika Bogdańska w kategorii U-14 w biegu na 200 m z czasem 27,20 s. zajęła drugie miejsce. Również srebro przypadło jej koleżance klubowej, Antoninie Chwiesiukowicz w biegu na 600 m U-14, z bardzo dobrym czasem 1:51,45 s. Martyna Grabowska w U-14 na tym samym dystansie z czasem 2.00,21 s. zdobyła srebro. W pchnięciu kulą U-18 Iga Smoleń wywalczyła wicemistrzostwo naszego województwa z rezultatem 11,80 m. W tej samej konkurencji z wynikiem 8,17 m w U-14 również druga była Małgorzata Hass. Srebrny medal w skoku w dal wywalczyła Lena Witos z wynikiem 4,50 m.

Również w Toruniu podczas Halowego Ogólnopolskiego Mityngu wystartowała czołowa polska siedmioboistka Agata Trzaskalska z Gwdy. Zadebiutowała w trójskoku, uzyskując dobry wynik 11,48.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani