Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Pływaniu. Nasi zdobyli brąz!

opr. Martin Nowak
mł. asp. Wolan Bartłomiej
Rywalizacja podczas zawodów strażackich była bardzo wyrównana. Decydowały sekundy

Już po raz dwudziesty czwarty - w czwartek 24 października - rozegrano Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Strażaków w Pływaniu. Nasi strażacy wrócili z nich z brązowym medalem.

Mistrzostwa zorganizowane zostały na obiekcie Pływalni Miejskiej w Obornikach. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: do 35 lat i powyżej 35 lat w następujących konkurencjach: 50 m stylem dowolnym, 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym.

Bardzo dobrym występ drużynowy zaliczyła reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Drużyna w składzie: Bartłomiej Wolan, Karol Subdarzewski, Sebastian Kołodziejewski, Jarosław Jerzakowski zajęła trzecie miejsce drużynowo, ustępując jedynie zawodnikom KM PSP z Poznania oraz KP PSP z Kalisza.

Indywidualnie czwarte - najlepsze miejsce wśród strażaków z Piły, zajął Sebastian Kołodziejewski płynąc stylem motylkowym.