Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Możesz sprawdzić i zgłosić swoje uwagi dotyczące fragmentu Zamościa

Michalina Pieczyńska-Chamczyk
Michalina Pieczyńska-Chamczyk
bip.pila.pl
W którą stronę będzie rozwijało się Zamoście? Jakie budownictwo będzie dopuszczone, a jakie wykluczone w rejonie ulic Bydgoskiej, Okólnej i Kusocińskiego? Od dzisiaj można zapoznać się z dokumentem sporządzonym przez Miejską Pracownię Urbanistyczną.

W wyłożonym do wglądu planie zagospodarowania przestrzennego dla rejonu skrzyżowania ulic: Okólnej, Bydgoskiej i Kusocińskiego czytamy między innymi, że na wskazanym terenie znajduje się osiem budynków wpisanych do ewidencji zabytków, a limit wysokości budynku na tym obszarze to 15 m. Nie przewiduje się także lokalizowania obiektów handlowych o powierzchni większej niż 2 tys. metrów kwadratowych oraz turbin elektrowni wiatrowych, ale czytamy także, że z krajobrazu ulicy Okólnej docelowo znikną pawilony handlowe od wielu lat usytuowane wzdłuż ulicy.

- Do rozbiórki ma być także przeznaczona kamienica stojąca vis a vis. Teren ten ma stanowić rezerwę na poszerzenie pasa drogowego –

komentuje Kamil Bocian, architekt.

W myśl dokumentu nie tylko rozbiórki będą miały miejsce na tym terenie. Wzdłuż ulicy Bydgoskiej poprzez uzupełnienie kamienic tak zwanymi plombami ma powstać pierzeja. Nowo powstałe budynki będą pełnić funkcje mieszkaniowe (wielorodzinne) z usługami na parterze. Podobne plany dotyczą zagospodarowania obecnego parkingu na rogu ulic Bydgoskiej i Okólnej – tu także mają powstać budynki mieszkalne. Dokument przewiduje także zabezpieczenie interesów kierowców. Według planu na każde jedno mieszkanie, musi powstać jedno miejsce parkingowe.

- Moim zdaniem to za dużo. Deweloperzy wielokrotnie zgłaszali, że miasto stara się utrzymać zbyt wysoki współczynnik. Powinien on zostać obniżony do poziomu 0,8, bo będzie problem z wygospodarowaniem terenu, a budowanie parkingów podziemnych to bardzo wysoki koszt –

mówi Kamil Bocian.

Z dokumentem można zapoznać się w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz na stronie bip.pila.pl, a 30 marca br., o godzinie 13.00 w pokoju 229b odbędzie się dyskusja publiczna nad zawartymi w projekcie rozwiązaniami. Swoje uwagi zaś można zgłaszać do prezydenta Piły do 13 maja, mailowo (na adres [email protected] ) lub w formie tradycyjnej – pocztą lub do skrzynki podawczej przed budynkiem urzędu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto