Na Płotkach odbyła się trzecia edycja Grand Prix Polski w NW 2019 – Triathlon. Zobaczcie zdjęcia

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie „Daj Radość Niepełnosprawnym”

Zawody składały się z trzech konkurencji: biegu (2,5 km), jazdy na rowerze (5 km) i nordic walking (5 km). Jako pierwszy na metę dotarł Tomasz Wojtowicz, a tuż za nim Kamil Kliczka. Trzecie miejsce zajął Sławomir Kacprzak. Wśród kobiet najlepsza była Agnieszka Mielecka, wyprzedzając Kamilę Kolberg i Marzenę Spychałę.
W klasyfikacji rodzin na najwyższym stopniu podium stanęła rodzina Frąckowiaków, zdobywając 48 pkt. Drugie miejsce zajęła rodzina Spychałów z 54 pkt., a trzecie rodzina Orywałów z 69 pkt.

W klasyfikacji dzieci i młodzieży pierwsze miejsce zajął Szymon Podgórski. Drugi był Mateusz Frąckowiak, a trzeci Mateusz Orywał. W kategorii osób niepełnosprawnych pierwsze miejsca zajęli: Agata Potrzebowska, Tomasz Wujek i Andrzej Wietrzycki. Na zakończenie imprezy odbyło się losowanie nagród.