Najlepsi warcabiści rywalizowali w Rychliku. Konkurencja była bardzo duża [ZOBACZ ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Martin Nowak
W sobotę 14 sierpnia wszystkie drogi najlepszych warcabistów w Polsce prowadziły do Rychlika (gm. Trzcianka) tworząc to miejsce "Stolicą Warcabową"

W sobotę w tzw. Blitza do rywalizacji przystąpiło 55 zawodników i 18 zawodniczek z całej Polski między innymi ze Szczecina, Horyńca Zdroju, Oleszyc (podkarpacie), Warszawy, Wrocławia itd. Wśród nich cała rzesza byłych Mistrzów Polski, finalistów tegorocznych MŚ, oraz dużo młodych zawodników do lat 10 i 13, którzy chcieli spróbować się z najlepszymi.

Po zaciętych pojedynkach i 13-u rundach wyłonili się mistrzowie. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Jakub Gazda - MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, drugi był Krzysztof Kortas - LUKS Zefir Janikowo, a trzeci Łukasz Kosobudzki - MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Wśród kobiet wygrała Marta Bańkowska - UKS Struga Marki, na drugim miejscu znalazła się Natalia Sadowska - WKS Admirał PC Best Szczecin, a na trzeciej pozycji uplasowała się Arleta Flisikowska - SRW Rychlik.

W godzinach popołudniowych rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. Zwycięską drużyną okazała się Mazovia Mińsk Mazowiecki (pokazali, że ten dzień należał właśnie do nich), drugie miejsce wywalczyła drużyna Roszady Lipno i 3 LKS Olimp Błonie.

Po wyczerpującej sobocie (26 rund) w niedzielę od 9:00 rozpoczęła się gra aktywna. W walce o medale zagrało 59 zawodników i 20 zawodniczek. W bardzo wyrównanej walce wśród mężczyzn zwyciężył: Mateusz Niczyporuk - UKS Roszada Lipno, srebrny medal zdobył Karol Dudkiewicz - LKS Olimp Błonie, a brąz wywalczył Łukasz Kosobudzki - MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki.

Wśród pań klasę pokazała i pewnie zwyciężyła Natalia Sadowska z WKS Admirał PCBEST Szczecin, srebro trafiło w ręce miejscowej zawodniczki Arlety Flisikowskiej z SRW Rychlik, a brąz wywalczyła Marta Bańkowska z UKS Struga Marki.

- Bardzo dziękujemy tym, co przybyli do Rychlika powalczyć przy warcabnicach, mamy nadzieję, że warto było a ci co nie byli niech żałują. Atmosfera i rywalizacja naprawdę na bardzo wysokim sportowym poziomie. Wszystko to mogło się odbyć dzięki przychylności sponsorów. Wspomogli nas: Urząd Miejski Trzcianki, Nadleśnictwo Trzcianka, PZ LZS w Czarnkowie, Szkółka Mareckich oraz firmy: SF-CHESS, Amal2, AZ-MOT, Piekarnia Rogalik, Vilmax, LOFT Design, Gospodarstwo Rolne G.Filipiak i A.Owczarczak i Sołectwo Rychlik - informuje Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rychlik.