Nareszcie zwycięstwo Car Factory Futsal Powiat Pilski. I to efektowne!

W Gostyniu Car Factory Futsal Powiat Pilski wykazał się sporą skutecznością. Liczymy, że w kolejnych spotkaniach pilski zespół także będzie prezentować podobną dyspozycję fot. Wiesław Szmagaj
Długo czekali pilscy kibice na efektowne zwycięstwo drużyny Car Factory Futsal Powiat Pilski. Nasz zespół dokonał tego w Gostyniu.

Pilanie nie byli faworytem wyjazdowego spotkania ze Stowarzyszeniem Gostyński Futsal. Zajmowali bowiem ostatnie miejsce w tabeli II ligi, a rywale mieli na swoim koncie kilka punktów więcej. Nie zraziło to jednak pilskich futsalistów. Postanowili powalczyć o zwycięstwo i ten cel udało się zrealizować z nawiązką.

Pierwsze minuty meczu w Gostyniu nie przyniosły bramek. Później wydarzenia potoczyły się po myśli pilan. W ciągu 1,5 minuty strzelili oni aż trzy gole! Strzelecki koncert rozpoczął Dominik Ajsztet w 9’. Chwilę później, w 10’, dwukrotnie do bramki gostynian trafił Wiktor Górski. Gospodarze byli w szoku, co nasz zespół szybko wykorzystał strzelając w 16’ czwartego gola. Na listę strzelców wpisał się Maciej Chromiec. Miejscowi odpowiedzieli jednym golem, zdobytym przez Kacpra Wojciechowskiego w 19’.

Pilanie do przerwy prowadzili 4:1, ale nie zamierzali się zatrzymywać. Po zmianie stron dorzucili jeszcze trzy kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Jakub Fatyga (34’ i 39’) oraz po raz trzeci Wiktor Górski (39’). Ostatecznie Car Factory Futsal Powiat Pilski rozgromił Stowarzyszenie Gostyński Futsal 7:1 (4:1), co na pewno poprawiło minorowe dotąd nastroje w pilskiej drużynie.

Wyniki pozostałych spotkań 10. kolejki: UKS Orlik Mosina – Wiara Lecha Poznań 2:3, CHFT JS Power-Pol Chełmża – Zawisza Bydgoszcz 7:10, Piast Poniec Futsal Leszno – KP Dexon Września 8:1. W rozgrywkach prowadzi Wiara Lecha Poznań (27 pkt.), przed Piastem Poniec Futsal Leszno (18) i Dexonem Września (18). Pilanie awansowali na siódmą pozycję, mając na swoim koncie 6 punktów.

Kolejne spotkanie nasz zespół rozegra w Pile. W najbliższą niedzielę podejmie on w Powiatowej Hali Sportowej KP Dexon Września. Rywale zajmują w rozgrywkach wysokie trzecie miejsce. Mamy nadzieję, że pilanie podbudowani zwycięstwem w Gostyniu, staną ponownie na wysokości zadania.