Nasi judocy wciąż znajdują się w krajowej czołówce. Potwierdzili to w ostatnio odbytych zawodach

Pilanin Miłosz Kłos (trzeci z lewej) wywalczył brązowy medal w Otwartym Pucharze Polski Juniorów i Juniorek w Judo w Bytomiu fot. Judo Jopek Team
Miłosz Kłos był trzeci w Otwartym Pucharze Polski Juniorów i Juniorek w Judo w Bytomiu.

Nasi judocy wciąż liczą się na krajowej arenie. Potwierdzeniem tej opinii są ich wyniki w imprezach, które rozgrywane były w ostatnim czasie. Jedną z nich był Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek w Judo, który odbył się w Bytomiu. Zawodnik UKS 6 Piła, Miłosz Kłos, zdobył w tych prestiżowych zawodach brązowy medal w kategorii +100 kg. To kolejny sukces tego młodego judoki.

Wcześniej we Włocławku odbył się Ogólnopolski Turniej Judo. Nasz team wywalczył 13 medali, w tym dziewięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy. Ponadto nasi zawodnicy zajęli dwa piąte miejsca. Drużynowo na 23 startujące kluby nasza ekipa zdobyła pierwsze miejsce, wyprzedzając zespoły z Łowicza i Bydgoszczy.

W Poznaniu natomiast rywalizowano w Memoriale Jigoro Kano. Zawodnicy Judo Jopek Teamu wykonali w tych zawodach 100% normy, bo na dwóch startujących zawodników zdobyli dwa medale. Drugie miejsce w wadze 73 kg wywalczył Piotr Tuczyński, a brązowy medal w kategorii 46 kg trafił do Mateusza Szwemina.