Nasi lekkoatleci udanie startowali w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski

Zawodnicy Gwdy Piła udanie rozpoczęli tegoroczne starty. W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Toruniu wywalczyli oni w różnych kategoriach łącznie aż 11 medali fot. PLKS Gwda Piła
Pilscy lekkoatleci udanie rozpoczęli sezon sportowy 2024, startując w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w Toruniu.

Zawodnicy Gwdy Piła wywalczyli łącznie aż 11 medali. Zawody były przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych, był zatem to obiektywny przegląd aktualnego poziomu sportowego klubów z Wielkopolski w młodzieżowej lekkoatletyce. Medale zdobyli - złoty: Jan Gański - skok wzwyż U18 - 190 cm; srebrne: Hubert Margowski – 2000 m U18 - 5:45,83, Franciszek Pawłowski – 800 m U20 - 2:00,86, Cyprian Sikorski – 600 m U18 - 1:29,54, Agata Łańska – 1500 m U20 5:09,22, Mateusz Potecki - kula U16 – 9,78; brązowe: Anna Kędziora - 800 m U20 - 2:29,54, Jakub Kulpa – 2000 m U18 - 5:46,96, Wiktoria Wójcik - kula U18 - 10,78, Ignacy Adler – kula U18 - 10,69, Oliwer Kanigowski – kula U16 - 8,98.

Minimalnie walkę o medal przegrał 16-letni Paskal Hoffman, który w biegu na 2000 m uzyskał bardzo dobry wynik 5:59,70. Kilka innych ciekawych wyników uzyskanych przez zawodników Gwdy: Hubert Olszewski – 300 m U18 - 38,38, Nikola Widawska - wieloskok U16 – 9,97, Jakub Lenkiewicz – 300 m U16 - 40,63, Marcelina Kaczmarek – 1000 m U16 - 3:36,30, Amelia Bębnowska – 600 m U16 - 1:58,08.

W Mistrzostwach tych trzy złote medale i jeden brązowy wywalczyli zawodnicy Gwardii Piła.
Złote medale zdobyli: Iga Smoleń w pchnięciu kula U18 z rekordem życiowym 12,28, Weronika Bogdańska w wieloskoku U16 z rekordem 10,52 i największa niespodzianka Filip Rysiewski w wieloskoku U16 z wynikiem 11.95. Brąz wywalczyła w skoku wzwyż U18 Zuzanna Ziółkowska z rezultatem 145 cm. Blisko podium była Martyna Grabowska, która w biegu na 60 m U18 zajęła czwarte miejsce, z wynikiem 8,16

Przed naszymi lekkoatletami kolejny start halowy. Tym razem będą to Otwarte Halowe Mistrzostwa woj. zachodniopomorskiego, które pierwszy raz będą przeprowadzone w nowej hali sportowej Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu na Bukowinie. Będzie to ostatni sprawdzian przed Halowymi Mistrzostwami Polski U18 i U20 we Wrocławiu.