Noteć Czarnków i Iskra Szydłowo powiększyły swój dorobek o trzy punkty

Noteć Czarnków pokonała Mieszko Gniezno 3:0, rozgrywając najlepszy mecz w tym sezonie. Nasza drużyna jest coraz bliżej upragnionego awansu do III ligi fot. mbojnowski.pl
Cenne zwycięstwa w IV lidze odniosły w miniony weekend drużyny Noteci Czarnków i Iskry Szydłowo.

Najlepszy mecz w sezonie rozegrała Noteć Czarnków, która w czwartoligowym spotkaniu podejmowała Mieszko Gniezno. Nasz zespół zwyciężył pewnie 3:0 (0:0), a na listę strzelców wpisali się: Szymon Piekarski, Eryk Furman i Wiktor Kacprzak. W pierwszej połowie spotkania czarnkowianie dominowali, ale nie zdołali zdobyć gola. Decydujące bramki padły dopiero pod koniec meczu. Radość na wypełnionych trybunach była ogromna.

Po dłuższej przerwie mecz w Szydłowie odbył się z udziałem publiczności. Grająca ostatnio w „kratkę” Iskra wygrała z Huraganem Pobiedziska 1:0 (0:0). Bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Skwarek, po faulu na Mateuszu Górnym. Mecz był zacięty i wyrównany, ale po jego zakończeniu powody do radości mieli szydłowianie.

W V lidze z naszych drużyn zwycięstwo odniósł tylko Lubuszanin Trzcianka. Zespół ten rozegrał mecz w Czerniejewie, gdzie pokonał 2:0 miejscowych Czarnych. Trwa kryzys Pogoni Łobżenica, która zanotowała porażkę, przegrywając u siebie ważny mecz z prowadzącą w rozgrywkach Polonią Chodzież 1:2. W Kostrzynie 1922 Lechia wygrała wysoko z Orkanem Śmiłowo 6:1. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek prowadzi Polonia Chodzież (69 pkt.), przed Pogonią Łobżenica (62) i Zamkiem Gołańcz (58). Lubuszanin Trzcianka jest szósty (47), a Orkan Śmiłowo plasuje się na trzynastej pozycji (24).