Nowe zastosowanie gier - interaktywnych programów

Materiał partnera zewnętrznego
Gry elektroniczne za sprawą rozwoju technologii stały się popularne w latach 90. Pierwsze prace nad interaktywnymi programami rozpoczęły się dużo wcześniej. W okresie od 1947 roku do 1972 roku programy interaktywne głównie powstawały w ośrodkach akademickich i nie były masowo dostępne.

Rok 1972 był przełomowy, był to rok w który została wydana pierwsza konsola gier wideo Magnavox Odyssey oraz powstała gra na automaty o nazwie Ponga. W latach 80. nastąpił gwałtowny rozwój zarówno gier automatowych, ale również konsol. Powstały gry, które wpisały się w historię popkultury: Pac-Man, Mario Bros, Tetris, SimCity.

Gry komputerowe w latach 90. były na fali popularności, rosnąca popularność komputerów osobistych spowodowała ustąpienie z miejsca faworyta gier konsolowych. W 1989 roku ogromną popularność zdobyła gra Prince of Persia. W tej dekadzie powstało wiele gier, które popularnością w nowszych wersjach cieszą się do dzisiejszego dnia: FIFA, The Need for Speed, Gran Turismo, The Legend of Zelda, Warcraft.

W przeciągu 20 lat mocna popularyzacja gier fabularnych spowodowała zainteresowanie wpływem gier na zachowanie ludzi. Zauważono iż mocne zaangażowanie graczy, można wykorzystać do wykonywania przez niego czynności charakteryzowanych jako nudne, rutynowe, nużące.

W Polsce grywalizacja jako element motywujący do działań jest wykorzystywana od nie dawna. Portal E-system wykorzystuje metodę tą do wsparcia nauki stacjonarnej. Gamelearning jest częścią zbudowanego serwisu opartego na koncepcji blended learningu. Serwis wspiera działania dydaktyczne w formie tradycyjnej stacjonarnej oferując min. system powtórek, materiałów merytorycznych, testów, materiałów sprawdzających, dostępnych za pomocą aplikacji mobilnych oraz przeglądarek internetowych.

Portal E-System skierowany jest do szkół językowych, placówek edukacyjnych oraz uczących się w nich kursantów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto