Około 500 biegaczy i „kijkarzy” wystartowało w XV Biegu Niepodległości w Pile. Zobaczcie cz. 1 zdjęć

W tegorocznym Biegu Niepodległości zwyciężył pilanin Mikołaj Czechowicz, a w nordic walking najlepszy był Krzysztof Pyrek z Wałcza.

Biegacze mieli do pokonania dystans 6,2 km ulicami Piły ze startem i metą na Stadionie Powiatowym. Na bieżni rywalizowali „kijkarze”, którzy mierzyli się z dystansem 4,4 km.
Łącznie w XV Biegu Niepodległości w Pile wystartowało około 500 osób. Wcześniej odbyły się Niepodległościowe Biegi Dzieci, z których fotorelację zamieścimy w odrębnym materiale.

Przed startem zawodników został uroczyście przez wszystkich odśpiewany Hymn Państwowy. W biegu głównym zwyciężył Mikołaj Czechowicz z Piły (21:08), przed Rafałem Stachowskim z Piły (22:25) i Norbertem Zodrowem z Chodzieży (22:35). Wśród kobiet najlepsza była Monika Kapera z Piły (24:30), wyprzedzając Natalię Zdunek z Piły (26:55) i Agatę Łańską z Piły (27:34).

W nordic walking triumfował Krzysztof Pyrek z Wałcza (28:31), przed Andrzejem Jaroszewiczem z Piły (31:33) i Sławomirem Matuszczykiem z Mirosławca (32:30). W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Tatera z Piły (33:11), druga była Renata Kaczmarczyk-Piasecka z Piły (33:34), a trzecia Aniela Mocek z Wyrzyska (34:02).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani