Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarto Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego. Studenci ANS w Pile mają u siebie iście szpitalne warunki

OPRAC.:
Martin Nowak
Martin Nowak
Studenci kierunków medycznych w Akademii Nauk Stosowanych w Pile mają z czego się cieszyć. W uczelni otwarto nowoczesne Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego. To doskonała przestrzeń do zdobywania nauki w praktyce. Lista sprzętów jest imponująca. Centrum wygląda jak Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego w Pile

Studenci byli w swoim żywiole. Podczas otwarcia centrum wykonali scenki, podczas których udzielali pomocy osobom m.in. po wypadku drogowym. Na oczach zaproszonych gości diagnozowali osoby dorosłe, jak i dzieci. Ich praca i zaangażowanie w to co robią było godne podziwu.

- Budowa tak specjalistycznego Centrum była naszym marzeniem! Jest ono wyjątkowe w skali kraju, ponieważ w całości dedykowane jest ratownikom medycznym i jest naszym, autorskim projektem, który udało się zrealizować. Studenci zdobędą tu kompleksowe, specjalistyczne umiejętności na każdym etapie kształcenia -

podkreśliła dr Kamila Sadaj-Owczarek, Kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, podczas uroczystego otwarcia Centrum Symulacji Ratownictwa Medycznego.

- Kampus akademicki modernizowany z każdym rokiem, to doskonałe miejsce kształcenia specjalistycznych kadr. Szczególny nacisk kładziemy na zabezpieczenie potrzeb wymagających kierunków medycznych. Mamy nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych, Centrum Fizjoterapii, a teraz umacniamy bazę dla przyszłych ratowników medycznych, przechodząc w najwyższe standardy nauki i szkolenia -

podsumował Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS.

Symulację medyczną uznaje się za najnowocześniejszą i jedyną metodę nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia i procedur inwazyjnych na etapie szkolenia przeddyplomowego. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych symulatorów tzw. elektronicznych pacjentów, studenci poszerzają wiedzę, zdobywają praktyczne umiejętności, uczą się pracy zespołowej, postępowania w rożnych, często bardzo skomplikowanych przypadkach klinicznych. Co ważne, wszystko to, odbywa się w środowisku bezpiecznym, które nie powoduje krzywdy pacjenta.

W nowoczesnym CSRM znajdują się:

  • pracownia działań kryzysowych i pola walki (z wmontowanym w ścianę autem oraz urządzeniami wytwarzającymi dym oraz iskry, do symulacji wypadku);
  • pracownia centrum powiadamiania ratunkowego;
  • pracownia SOR dla pacjentów pediatrycznych;
  • pracownia SOR dla pacjentów dorosłych;
  • pracownia wirtualny pacjent; stanowiska kontrolne – z oprogramowaniem do tworzenia scenariuszy medycznych i lustrem weneckim do obserwacji i nagrań zajęć; pracownie debriefingu.

Koszt stworzenia CSRM to kwota ok. 2 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto