Pięć medali lekkoatletów Gwdy Piła w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Białymstoku

Mikołaj Czechowicz z Gwdy Piła (pierwszy z lewej) wywalczył w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS dwa medale. Zwyciężył w biegu na 800 m U20 i był drugi na 2000 z przeszkodami fot. PLKS Gwda Piła
Lekkoatleci PLKS Gwda Piła udanie startowali w reprezentacji Wielkopolski w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Białymstoku.

Po dobrym występie zawodników pilskiej Gwdy w Mistrzostwach Wielkopolski Zrzeszenia LZS, które odbyły się w Pile, nasi lekkoatleci próbowali swoich sił w zawodach o szczebel wyższych. W Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w Białymstoku dziesięcioosobowa ekipa pilskich zawodników w stawce czołowych polskich lekkoatletów wywalczyła pięć medali, wielokrotnie też zajmowała wysokie punktowane miejsca, które to walnie przyczyniły się zwycięstwa drużynowego Wielkopolski.

Padło też ze strony zawodników Gwdy osiem rekordów życiowych. W pilskim zespole zaimponował zwłaszcza Mikołaj Czechowicz, który wywalczył dwa medale. Z rekordem życiowym 1:54,61 zwyciężył na 800 m U20 i był drugi na 2000 prz. z czasem 6:03,62. O miłą niespodziankę postarała się Agata Łańska obchodząca w tym dniu szesnaste urodziny, która zdobyła brązowy medal, poprawiając swój rekord życiowy aż o czternaście sekund, uzyskując wynik 5:32,62.

Oto pozostali medaliści: srebrny - Jan Gański – wzwyż U18 – 175 cm, brązowy - Danuta Peksa – chód 5000 m U20 - 30:38,38. Ponadto miejsca punktowane zajmowali: 6 miejsce - Piotr Barańczyk - w dal U20 - 6,39, 7 miejsce - Franciszek Pawłowski - 2000prz U18 - 7:04,30, 8 miejsce - Dawid Hajduk- 400ppł U18 - 59,82, 8 miejsce - Adam Bembnista – 110 ppł U18 - 16,43.

Z dniem 5 czerwca zakończył się cykl imprez, podczas których odbywały się eliminacje sztafet 4x100 i 4x400 do Mistrzostw Polski U18. Odbędą się one w lipcu w Bielsko-Białej. W gronie najlepszych polskich zespołów znalazła się sztafeta Gwdy Piła 4x400 m, która podczas zawodów eliminacyjnych startowała w składzie: Dawid Hajduk, Franciszek Pawłowski, Dominik Dąbek i Oliwier Kamiński. Z czasem 3:32,26 po serii imprez eliminacyjnych zajęli czwarte miejsce w Polsce i zapewne mają szansę powalczyć o medal. Naszej ekipie życzymy powodzenia i miejsca na podium!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0