Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwsze urodziny Klubu Dobrego Klimatu. Możesz dołączyć!

TR
Klub Dobrego Klimatu świętował swoje pierwsze urodziny
Klub Dobrego Klimatu świętował swoje pierwsze urodziny Fot. Klub Dobrego Klimatu
Nie chcą by utożsamiać ich z jakąkolwiek partią. Interesuje ich ekologia i to dla niej połączyli swoje siły. W czwartek Klub Dobrego Klimatu świętował swoje pierwsze urodziny.

Klub Dobrego Klimatu tworzą organizacje społeczne, firmy i aktywiści, których celem jest budowanie Piły jako eko-miasta, bycie blisko środowiska naturalnego, które pragną chronić, i społeczności lokalnej, której chcą służyć. Służyć mają temu ciekawe inicjatywy, z którymi dopiero wystartują. Przeprowadzenie ich wcześniej nie było możliwe z powodu pandemii: tuż po tym jak powstał klub ogłoszono lockdown.

- Skoro przetrwaliśmy pierwszy rok działalności w tej trudnej sytuacji, przetrwamy wszystko. Wszystkich tych, którzy tak, jak my chcą działać na rzecz środowiska i idei Piły jako eko-miasta zapraszamy do współpracy, można się z nami kontaktować poprzez profil na Facebooku, na którym będziemy informować o planowanych przez Klub Dobrego Klimatu wydarzeniach

- mówi Tomasz Bielański, dyrektor generalny Altvater Piła, inicjator powstania klubu.

Z okazji swoich pierwszych urodzin klubowicze wzięli udział w sesji zdjęciowej, której efekty wraz z eko-przesłaniem pojawią się już dziś na kilkudziesięciu wiatach przystankowych. Miejsce na kampanię udostępniło miasto. Klub zaprasza także na swój profil na FB, gdzie będą publikowane krótkie filmy przedstawiające kolejne organizacje i aktywistów.

Klub Dobrego Klimatu tworzą: Altvater Piła (załoga), Fundację Pszczoła (Bożena Wola), Fundacja Współdzielnia Piła (Marta Miciak), Młodzieżowy Strajk Klimatyczny (Grzegorz Marciniak Jr.), Nadnotecki Instytut UAM w Pile (dr Paweł M. Owsianny), Pilski Bank Żywności (Mieczysław Augustyn), Stowarzyszenie Jeziorki Aktywna Wieś (Marek Kąckowski), Studio K2 (Krzysztof Rauhut z zespołem), Warsztatownia i Zero Waste Piła – życie bez odpadów (Joanna Przybył) oraz aktywistka Dagmarę Hoffmann.

Osoby, instytucje i organizacje, które chcą dołączyć do KDK mogą wysłać maila na adres: [email protected] lub skontaktować się telefonicznie z koordynatorką inicjatywy, Zuzanną Błaszczyk-Koniecko pod numerem tel. 602 434 149.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pila.naszemiasto.pl Nasze Miasto