Piła: sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 5 otwarta. Kosztowała prawie 7 milionów złotych

Wielofunkcyjne boiska, siłownia i specjalna sala ćwiczeń dla najmłodszych. Sala sportowa przy Szkole Podstawowej 5 otwarta!

Duża sala z wielofunkcyjnymi boiskami do gry w kosza, piłkę nożną, unihokeja na parterze, siłownia wyposażona w nowoczesny sprzęt sportowy i sala do ćwiczeń dla najmłodszych na piętrze – tak wygląda nowa hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 5.

Jej budowa pochłonęła prawie 7 milionów złotych. Na tę inwestycję szkoła czekała od lat. W piątek odbyło się uroczyste otwarcie hali.

Podczas imprezy wręczono również nagrody dla najlepszych sportowców 2011 roku. Nagrody i wyróżnienia otrzymali.

Akrobatyka SportowaBartosz Czechowicz – zawodnik UKS Iskra Piła, zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w drużynowych skokach na trampolinie,zawody te odbyły się w Chorzowie. Jest uczniem Zespołu Szkół Nr 3 w Pile. Zawodnika tego trenuje Roman Rafiński.

Judo

Roksana Łosoś -– zawodniczka UKS ,,6” Piła zdobyła złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo (w wadze do 40 kg ) w Białymstoku. Uczennica Gimnazjum Nr 5 w Pile.
Igor Jasłowski – kolega klubowy Roksany Łosoś zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Judo ( w wadze do 40 kg ) w Białymstoku. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile.
Marta Stępka – uczennica ZS – 3 Piła , zdobyła brązowy medal w Pucharze Polski Juniorów Młodszych w Judo ( w wadze 70 kg ) w Bytomiu.
Tomasz Drzewiecki – uczeń ZS – 3 Piła, wywalczył brązowy medal w Pucharze Polski Juniorów Młodzsych w Judo( w wadze 73 kg) w Bytomiu.
Beniamin Podemski – uczeń ZS – 3 Piła zdobył złoty medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Judo ( w wadze 55 kg) we Wrocławiu.
Zespół UKS ,,6” Piła – zdobył brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Judo, które odbyły się w Pile.
Tomasz Drzewiecki – uczeń ZS 3 Piła
Trenerami tych zawodników są Józef i Tomasz Jopek.

Lekka Atletyka
Magdalena Jasińska - lekkoatletka PLKS Gwda Piła, srebrna medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w chodzie sportowym na 20 km w Zaniemyślu. Jest uczennicą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance.
Joanna Bemowska - lekkoatletka PLKS Gwda Piła zdobywczyni złotego medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w chodzie na 5 km w Płocku oraz srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w chodzie na 3 km rozegranych w Spale.
Uczy się ona w Zespole Szkól im. Stanisława Staszica w Pile.Trenerem tych zawodników jest Ignacy Krzewiński.

Anna Buchajczyk- lekkoatletka KS Gwardia Piła zdobyła srebrny medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w biegu na 600 m zorganizowanych w Spale.Jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Pile.Trenerem tej zawodniczki jest Roman Marciniak.

Piłka Siatkowa

zespół MUS Joker-Rodło Piła – zawodnicy tego klubu zdobyli brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Piłce Siatkowej w Olsztynie. Trenerem tego zespołu jest Jarosław Kubiak.