Piłka nożna: drużyny pilskich młodzików zagrały na remis. Zobacz zdjęcia

W derbowym spotkaniu pilskich młodzików, które odbyło się na stadionie przy ul. Okrzei, UKS Soccer Stars zremisował z Football Academy Piła 2:2.

Widzowie zgromadzeni na trybunach obejrzeli ciekawe, pełne dramaturgii widowisko. Pomimo niedogodnych warunków atmosferycznych młodzicy z obu pilskich zespołów rozegrali dobre spotkanie.
Mecz rozpoczął się od ataków drużyny UKS Soccer Stars. Po kilku składnych akcjach zespół ten wywalczył w 13. minucie rzut karny po faulu na Krystianie Namyślaku. Była okazja do zdobycia gola, ale gospodarze ją zmarnowali. Dziewięć minut później prawym skrzydłem pomknął Krystian Namyślak, który otrzymał świetne podanie ze środka pola od Aleksandra Malinowskiego. Kapitan zespołu nie miał najmniejszych problemów z opanowaniem futbolówki i uderzył mocno obok bramkarza gości. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla UKS Soccer Stars.
Po zmianie stron mecz nieco się otworzył. Goście z Football Academy zaryzykowali grając odważniejszy futbol. Kiedy zdawało się, że Soccersi kontrolują przebieg meczu rywale wyrównali po kontrataku. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. Fantastyczne trafienie głową zaliczył ponownie Krystian Namyślak po celnym dośrodkowaniu Adama Orłowskiego. Prowadzenie nie utrzymało się do końca zmagań, bowiem rezultat na remisowy zmienił zawodnik Football Academy Piła.
Po zawodach na piłkarzy oraz licznie zgromadzonych rodziców czekała miła niespodzianka. Dzięki uprzejmości starosty pilskiego oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Pile odbyło się ognisko i przy jednym stole zasiedli sympatycy obu klubów.