Piłka nożna. Efektowne zwycięstwa Iskry Szydłowo i Noteci Czarnków na zakończenie rozgrywek

Iskra Szydłowo uplasowała się w tym sezonie na bezpiecznym, dziesiątym miejscu w IV lidze. W ostatnich meczach zespół prowadził nowy trener - Damian Łukasik fot. Wiesław Szmagaj
Rozegrana została ostatnia kolejka IV i V ligi. Wysokie zwycięstwa odniosły zespoły z Szydłowa i Czarnkowa.

W IV lidze Iskra Szydłowo podejmowała Górnika Konin, drużynę opuszczającą tę klasę rozgrywkową. Nasz zespół wysoko pokonał gości 6:0 (5:0). Po trzy bramki dla szydłowian zdobyli Mateusz Górny i Yago Rodriguez. Po dziewięciu minutach gry Iskra prowadziła już 3:0. Strzelecki festiwal naszej drużyny rozpoczął Mateusz Górny (2’), a chwilę później bramkę zdobył Yago Rodriguez (96’) i ponownie Górny (9’). W pierwszej połowie Rodriguez jeszcze dwukrotnie trafił do siatki gości (32’ oraz 45’).

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. Zdobył ją dla szydłowian Górny (73’). Ostatecznie Iskra zakończyła rozgrywki na dziesiątym miejscu, mając tyle samo punktów co dziewiąta w tabeli Victoria Września, ale gorszy bilans spotkań z tą drużyną.

Noteć Czarnków brylowała w tym sezonie w V lidze, wywalczając zasłużony awans. Na zakończenie rozgrywek zespół ten pokonał 5:1 Wiarę Lecha Poznań. Porażki zanotowały natomiast pozostałe dwie nasze drużyny, choć mecze rozgrywały na swoim boisku. Lubuszanin Trzcianka uległ 3:4 Przemysławowi Poznań, a Pogoń Łobżenica przegrała z Wełną Skoki 0:3.

W V lidze zdecydowanie triumfowała Noteć Czarnków (75 pkt.), przed Wiarą Lecha Poznań (62) i Pogonią Łobżenica (58). Lubuszanin Trzcianka uplasował się na siódmym miejscu (48).