Piłka nożna. Efektowne zwycięstwo Iskry Szydłowo. Kilka innych meczów odwołanych

Iskra Szydłowo zrehabilitowała się za porażkę poniesioną tydzień
Iskra Szydłowo zrehabilitowała się za porażkę poniesioną tydzień Wiesław Szmagaj
W IV lidze tym razem z efektowne zwycięstwo Iskry Szydłowo. Mecz Hydro Lubuszanina Trzcianka został odwołany, podobnie jak kilka meczów naszych drużyn w niższych o jeden poziom rozgrywkach

Po kiepskim występie w poprzednim meczu Iskra Szydłowo poprawiła nastroje swoich kibiców. Bez ich obecności pokonała u siebie Wilki Wilczyn 4:1 (1:0), przerywając rywalom serię czterech kolejnych zwycięstw. Szydłowianie rozpoczęli ten mecz z dużym impetem. Już wpierwszych pięciu minutach mieli trzy sytuacje na strzelenia gola. W 10. minucie po bramce samobójczej było 1:0 dla Iskry. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu. W drugiej odsłonie spotkania nasz zespół dołożył jeszcze trzy gole. Ich strzelcami byli: Jędrzej Wiśniewski (50' i 61') oraz Michał Wawszczak (73'). Goście odpowiedzieli celnym trafieniem w 63. minucie.
Nie wybiegli na boisko piłkarze z Trzcianki. W związku ze stwierdzeniem przypadku COVID19 u zawodnika klubu Odolanovia Odolanów, Wydział Gier i Ewidencji podjął decyzję o odwołaniu spotkania 14. kolejki IV ligi pomiędzy Odolanovia Odolanów – Lubuszanin Trzcianka. Aktualnie Iskra Szydłowo zajmuje czwarte miejsce w IV lidze (26 pkt.), a „Lubu” czternaste (16). Prowadzi Victoria Września (36), przed Pogonią Nowe Sklamierzyce (29).

Kilka meczów nie doszło do skutku także w V lidze. Z powodu zagrożenia epidemicznego odwołano m. in. spotkania: Płomień Połajewo - 1922 Lechia Kostrzyn oraz GLKS Wysoka - Noteć Czarnków. Na razie nie ustalono ponownych terminów ich rozegrania. Sporo bramek padło w Łobżenicy, gdzie Pogoń uległa Błękitnym Wronki 3:4, tracąc w ten sposób pozycję wicelidera. Przegrał także Orkan Śmiłowo. Nasz zespół musiał na swoim boisku uznać wyższość Sparty Oborniki, która zwyciężyła 3:1. W rozgrywkach prowadzi Huragan Pobiedziska (31 pkt.), przed Zamkiem Gołańcz (27) i Pogonią Łobżenica (26). Miejsca pozostałych naszych drużyn: 4. Noteć Czarnków (23), 12. Orkan Śmiłowo (14), 17. Płomień Połajewo (7), 18. GLKS Wysoka (5).

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.