Piłka nożna. Iskra Szydłowo nadal bez punktów. W 3. kolejce IV ligi nasz zespół uległ Unii Swarzędz

Iskra Szydłowo po trzech kolejkach IV ligi jest bez punktów, ale w w pierwszych spotkaniach nasz zespół miał trudnych rywali fot. Wiesław Szmagaj
W 3. kolejce IV ligi Iskra Szydłowo podejmowała Unię Swarzędz, spadkowicza z III ligi. Choć nasz zespół zagrał niezły mecz, lepsi okazali się goście, zwyciężając 3:2.

Mecz z ekipą ze Swarzędza był interesujący i trzymał kibiców do końca w napięciu. Szydłowianie zagrali ambitnie, ale nie wystarczyło to zainkasowanie choćby punktu. Iskra uległa Unii 2:3 (1:2), a bramki dla naszego zespołu zdobyli: Adrian Mikołajczak i Michał Pakuła.

Przebieg spotkania był zmienny. W 16. minucie goście przeprowadzili szybką akcję prawą stroną, dograli na krótki słupek i po dostawienie nogi przez gracza Unii szydłowianie przegrywali 0:1. Czternaście minut później zespół ze Swarzędza prowadził 2:0, a gol padł także po ataku prawą flanką.

Iskra Szydłowo nie zamierzała się jednak poddać i dążyła do odrobienia strat. W 38. minucie Adrian Mikołajczak rzut wolny przepięknym strzałem w okienko zamienił na gola. Szydłowianie doprowadzili do wyrównania w 53. minucie, kiedy to z rzutu wolnego strzelił Michał Pakuła, a piłka po rykoszecie wpadła do siatki gości. Niestety, 25 minut później Unia ponownie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania.

Po trzech kolejkach zespół z Szydłowa jest bez punktów i zajmuje w rozgrywkach IV ligi przedostatnie miejsce. W kolejnym spotkaniu Iskra zmierzy się u siebie z Olimpią Koło i mamy nadzieję, że po tej potyczce awansuje w ligowej tabeli. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 13.00.