Piłka nożna. Lubuszanin blisko zwycięstwa

Wojciech Dróżdż
Zacięta walka od początku do końca i osiągnięty przez gości rzutem na taśmę podział punktów – tak w telegraficznym skrócie można podsumować kolejny ligowy mecz z udziałem Lubuszanina Trzcianka.

Zresztą ostatni gol, zdobyty przez Łukasza Szczudła w doliczonym czasie gry, wzbudził liczne kontrowersje. Wielu dopatrywało się spalonego, ale sędzia nie miał wątpliwości o słuszności swojej decyzji i uznał zdobytą przez GKS bramkę.

Wcześniej też było ciekawie. Grający drugi sezon w trzeciej lidze goście z okolic Poznania dość szybko wpuścili gola, bowiem w 13. minucie rzut karny za faul na Radosławie Simsonie wykorzystał Jarosław Feciuch. Przyjezdni szybko zripostowali: wyrównanie nastąpiło kilka chwil później, po zamieszaniu na stronie gospodarzy.

Autorem trafienia okazał się Łukasz Rewers. Z kolei 24. minuta meczu była szczęśliwa dla Michała Wawszczaka, który strzelił gola na 2:1.

Szczęście w postaci trzech punktów było blisko. Tym razem się nie powiodło, ale runda jesienna jeszcze trwa, więc szansa na kolejne komplety z pewnością się pojawi.

Najbliższy mecz Lubuszanin zagra w sobotę i będzie to wyjazdowe spotkanie w Inowrocławiu. Ponieważ do tej pory Trzcianka na obcych stadionach jeszcze nie przegrała, liczymy na podtrzymanie tej świetnej passy.

Lubuszanin Trzcianka – GKS Dopiewo 2:2

Wyniki:

Lubuszanin Trzcianka – GKS Dopiewo 2:2, Lech Rypin – Polonia Leszno 4:0, Sparta Brodnica – Unia Janikowo 1:1, Unia Swarzędz – Górnik Konin 3:2, Notecianka Pakość – Victoria Koronowo 0:0, Sokół Kleczew – Wda Świecie 3:1, Piast Kobylin – Chemik Bydgoszcz 4:1, Polonia Środa Wlkp. - Cuiavia Inowrocław 4:2. Wynik meczu rozegranego awansem: Unia Janikowo – Polonia Środa Wlkp. 1:0.